Економіка

Україна у тестовому режимі вперше імпортувала електроенергію з ЄС

У четвер, 27 жовтня, державний енерготрейдер АТ «Енергетична компанія України» вперше імпортував електроенергію з країн Європи. Поки що у тестовому режимі.

Про це передає Голос українською з посиланням на повідомлення підприємства.

«З метою підтримки енергосистеми України у разі дефіциту генеруючої потужності державний енерготрейдер АТ «Енергетична компанія України» (АТ «ЕКУ») здійснив першу тестову поставку електроенергії зі Словаччини», – йдеться у повідомленні.

Фактичний тестовий імпорт був потужність 1 МВт та відбувся 27 жовтня 2022 року.

Право на здійснення імпорту АТ «ЕКУ» отримав в результаті відкритого аукціону з доступу до міждержавних електромереж, який 25 жовтня провів оператор національної системи передачі НЕК «Укренерго».

«Внаслідок ракетних обстрілів і пошкодження енергетичної інфраструктури ризики сталого проходження опалювального періоду значно збільшились. Як державний трейдер ми шукаємо можливості та інструменти, що дозволять зменшити ці ризики. Здійснення тестових поставок – частина цієї роботи. Технічна можливість імпортувати електроенергію з Європи в Україну – це ще один інструмент стабілізації роботи нашої енергосистеми. Ми повинні бути готові до його впровадження», – сказав генеральний директор АТ «ЕКУ» Віталій Бутенко.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України