Економіка

Україна відновлює експорт електроенергії, – Міненерго

Міністр енергетики України Герман Галущенко підписав документ, що дозволяє розпочати процес відновлення експорту електроенергії в умовах профіциту генеруючої потужності

Про це повідомляє Міністерство енергетики України.

«Українська енергосистема вже майже два місяці працює без обмежень споживачів, із запасом потужності. Цього результату ми досягли завдяки титанічній роботі енергетиків, наших міжнародних партнерів, які допомагали у відновленні системи. Найскладнішу зиму пройдено. Наступний крок – відкриття експорту електроенергії, що дозволить залучити додатковий фінансовий ресурс для необхідної відбудови знищеної та ремонту пошкодженої енергетичної інфраструктури», – зазначив Галущенко.

Дозволена європейською мережею операторів системи передачі ENTSO-E потужність для експорту становить 400 МВт. Однак фактичні обсяги експорту можуть коливатися, залежно від часу доби та кон’юнктури ринку. Очільник Міненерго акцентував на тому, що забезпечення потреб в електроенергії для українських споживачів – пріоритет.

«Забезпечення електроенергією наших споживачів – це безумовний пріоритет. Тому експорт електроенергії працюватиме за умови забезпечення українських споживачів електроенергією та може бути припинений у разі зміни ситуації», – сказав Галущенко.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України