Економіка

Україна стане провідним хабом «зеленої» енергетики у Європі – Галущенко

Україна стане провідним хабом «зеленої» енергетики у Європейському співтоваристві, де виробництво енергії поєднується з розвитком «зелених» технологій.

На цьому наголосив міністр енергетики Герман Галущенко під час онлайн-звернення до учасників конференції ООН зі зміни клімату COP28, передає пресслужба українського міністерства.

«Війна показала, що розвиток відновлюваних джерел енергії є більш важливим, ніж просто питання генерації. Це елемент енергетичної безпеки країни. І цей досвід, який засвоїла Україна, актуальний для Європи й для всього світу», – зазначив міністр.

Галущенко підкреслив, що синхронізація української енергосистеми з європейською ENTSO-E у перші тижні широкомасштабної війни дозволила не тільки підтримати стійкість української енергомережі, але і підсилила європейських партнерів.

«Відновлювані джерела енергії – важлива складова нашої стратегії на майбутнє. Ми вже працюємо над розробленням відповідних проєктів. І це відповідає баченню президента Володимира Зеленського: Україна стане енергетичним хабом Європи», – підкреслив він.

Як зазначалося раніше, Україна приєдналася до декларації країн-учасниць конференції ООН зі зміни клімату COP28. Декларація передбачає збільшення потужностей ядерної енергетики втричі до 2050 року, визнаючи ключову роль ядерної енергетики в досягненні глобальних нульових викидів парникових газів.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України