Президент України Володимир Зеленський вважає, що Південна Корея може надати Україні зенітно-ракетні комплекси для захисту цивільної та енергетичної інфраструктури.
Про це він сказав в інтерв’ю південнокорейському виданню Chosun Ilbo, передаєГолос українською, з посиланням на Мілітарний.
Він зазначав, що передача таких систем не порушує принципів щодо передачі зброї, оскільки це засоби для оборони.
“Зенітні комплекси – це суто оборонна техніка, а не зброя. Для відбудови України “Небесний Щит” має існувати. Ми щиро сподіваємося, що Корея підтримає нас у цій сфері. Крім того, є система раннього попередження, яка попереджає про російські авіаудари, з цим Південна Корея також може допомогти“, – сказав Зеленський.
Наразі Південна Корея надає Україні гуманітарну допомогу. Від початку вторгнення країна передала різне обладнання та засоби на суму 230 млн доларів. У цьому переліку є автомобілі та генератори.
Крім того, Сеул вирішив передати Україні обладнання для розмінування.
Володимир Зеленський підкреслив, що Україна розраховує на довготривале партнерство з Південною Кореєю і після перемоги над Росією, зокрема, у питаннях відбудови та відновлення економіки.
“Ми намагаємося відновити країну, вивчаючи досвід Кореї на руїнах війни та поєднуючи його з нашим власним досвідом. Ми зможемо багато співпрацювати в галузі безпеки та оборони, передових технологій і кіберпростору, а також у процесі реабілітації наших людей після війни. Ми також дуже зацікавлені у співпраці у сферах зеленої енергетики та екології. Враховуючи ресурси України, великі запаси та технологічні можливості Кореї, я вважаю перспективним напрямок виробництва літієвих батарей. Після видобутку літію в Україні можливе виробництво супутньої продукції“, – зауважив Зеленський.
Президент Південної Кореї Юн Сок Йоль під час зустрічі з канцлером ФРН Олафом Шольцем у Сеулі повідомив, що уряд країни “уважно вивчить” список нелетального озброєння, яке необхідне Україні.
Також президент Республіки Корея у квітні повідомив, що Сеул може переглянути питання передачі озброєння Україні у випадку “широкомасштабного нападу на цивільне населення”.