Економіка

Україна отримала нагороду у сфері відкритого урядування

Україна отримала престижну нагороду у сфері відкритого урядування у світі — Open Government Partnership Special Recognition-2023. Церемонія нагородження відбулася під час глобального Саміту відкритого урядування, що цього року проходить у Таллінні, Естонія.

Організатори події назвали нагороду для України символом поваги та визнання того, що українська спільнота ініціативи Open Government Partnership (Партнерство «Відкритий уряд») на довгі роки залишиться натхненням для всього світу. Під час прийняття рішення експерти OGP враховували, серед іншого, напрацювання державної цифрової екосистеми DREAM – Державна цифрова екосистема управління відновленням.

“Україна бере участь в ініціативі Партнерство «Відкритий уряд» від початку її створення, і ми особливо пишаємось цією нагородою. Це визнання того, що навіть під час війни ми дотримуємося найвищих стандартів прозорості та відкритості врядування як на місцевому, так і на державному рівнях. Ми приймаємо виклики, які стоять перед Україною в процесі відновлення, продовжуючи дотримуватися принципу «всі бачать все», а отже забезпечуємо рівний доступ до ресурсів і можливостей для кожного. Ця нагорода – великий стимул розвивати та імплементувати найкращі практики та найсучасніші цифрові системи й інструменти задля ефективної, прозорої та підзвітної відбудови та модернізації України”, – підкреслив Віце-прем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков.

У 2016 році міжнародну премію Open Government Awards у Парижі отримала Prozorro — державна електронна система публічних закупівель. A у 2021-році на саміті у Республіці Корея Україна була нагороджена вдруге, за ІТ-рішення для продажу та оренди публічних активів Prozorro.Продажі. Розробка та імплементація системи управління відбудовою DREAM також відбувається відповідно до найвищих стандартів ефективності, прозорості та підзвітності. В тому числі завдяки залученню громадянського суспільства через інтегрований модуль електронної демократії e-Dem, функції якого передбачають, зокрема, можливість внесення пропозицій, е-голосування та е-опитування.

8-й Глобальний Саміт Партнерства «Відкритий Уряд» відбувається у Таллінні за ініціативи Урядового офісу Естонії та ініціативи Партнерство «Відкритий уряд» у співпраці з Департаментом поліції та прикордонної служби Естонії та Консульським відділом Міністерства закордонних справ Естонії.Саміт об’єднав представників центральних, місцевих та регіональних влад, громадянського суспільства та політиків з усього світу для обговорення відкритого врядування у час цифровізації, збереження демократії, ефективність технологій задля більш відповідального та прозорого формування політики тощо.

Ініціатива партнерство «Відкритий Уряд» створена 2011 року та об’єднує 75 країн і 104 органи місцевого самоврядування, що представляють понад два мільярди людей, а також тисячі громадських організацій.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України