Економіка

Україна націоналізувала заводи та агрохолдинг російського олігарха

В Україні націоналізували заводи та агрохолдинг підсанкційного російського олігарха на 2 млрд грн

Про це повідомила прес-служба СБУ.

«Вищий антикорупційний суд задовольнив позов Мін’юсту щодо передачі у державну власність України підприємств, які належали російським олігархам Михайлу Шелкову та Сергію Чемезову», – йдеться у повідомленні.

У СБУ зазначили, що рішення суду стосується Демурінського гірничо-збагачувального комбінату, оптового виробника труб ТОВ «ВСМПО Титан», компанії з торгівлі металами ТОВ «Тай-Мінералс» та агрохолдингу «Інвест Агро».

Вартість переданого Україні майна становить щонайменше 2 млрд грн.

«Встановлено, що Чемезов та Шелков, які входять до найближчого оточення військово-політичного керівництва РФ, керували українськими підприємствами через російського монополіста з виробництва титану ПАТ «Корпорація ВСМПО-АВІСМА», – зазначається в повідомленні.

Ця компанія, як наголошують у спецслужбі, входить до структури військово-промислового комплексу країни-агресора та бере участь у процесах виробництва озброєнь для окупаційних угруповань.

«Після початку повномасштабного вторгнення Шелков і Чемезов хотіли приховати свій стосунок до українських активів. Для цього намагалися передати формальне управління компаніями підконтрольним комерційним структурам у Дніпропетровській та Сумській областях. Втім, співробітники Служби безпеки викрили оборудки, своєчасно їх заблокували та ініціювали передачу 100% російського майна в дохід України», – інформують у СБУ.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України