Авторські статті

Україна може отримати перші F-16 до кінця 2023 року, – ISW

Вірогідно, Україна отримає свою першу партію винищувачів F-16 до кінця 2023 року, припускає американський Інститут вивчення війни (ISW).

Під час телефонної розмови з президентом України Володимиром Зеленським 22 грудня, прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте підтвердив, що його країна готує перші 18 винищувачів F-16 для передачі Україні.

Інститут вивчення війни зауважує, що хоча терміни поставки F-16 не були підтверджені Рютте, у нещодавньому стратегічному документі Міністерства оборони Естонії вказано, що Нідерланди, Данія, Норвегія та Бельгія зобов’язалися передати Україні F-16 “до кінця року [2023]”.

Україна, наголошуючи на необхідності змінити ситуацію на полі бою, висловлювала сподівання на отримання сучасних винищувачів F-16 від своїх союзників.

Українські льотчики вже проходять навчання на F-16, і хоча типовий курс триває близько шести місяців, офіційні особи США зауважили, що він може бути адаптований до потреб України в обороні від російських літаків, безпілотників і ракет.

Після завершення тренувальних місій очікується, що Україна отримає ці винищувачі від своїх західних партнерів. Данія також оголосила, що передасть Києву першу партію F-16 навесні 2024 року.

Раніше повідомлялося, що Нідерланди розпочали процес підготовки до передачі перших 18 літаків F-16 Україні. Цю інформацію на своїй сторінці підтвердив президент України Володимир Зеленський.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України