Економіка

Україна, крім “Нептуна” та балістики, має ще два види ракет

Україна активно працює над розвитком власного ракетного озброєння, тепер питання і в масштабуванні виробництва

Джерело: Defence Express

В Україні протягом майже трьох років повномасштабної війни з РФ відбулася низка технологічних змін, як у приватному, так і у державному секторі, завдяки чому Україна зрештою є технологічно найсильнішою країною в Європі – таку думку висловив президент України Володимир Зеленський у великому інтерв’ю “Суспільному” на честь 100-річчя Українського Радіо.

Серед усього, частина розмови стосувалася українського озброєння – Зеленський зокрема відзначив морські дрони, які знищили та пошкодили чимало кораблів Чорноморського флоту РФ, зауважив про потребу подальшого розвитку дронів та систем радіоелектронної боротьби, а також наголосив, що станом на сьогодні Україна має чотири типи ракет.

На відео з 37:30

“Ракетна програма. Ракети, які у нас з’явилися. Чотири види. Але зараз ідуть випробування”, – так звучить повна цитата, що стосується саме ракетного озброєння ймовірно українського виробництва. І, звичайно, з огляду на те, що розмова йшла про досягнення українського ОПК після лютого 2022 року можна було б поспекулювати на тому, що йдеться про абсолютно нові таємничі зразки озброєння.

Але насправді цілком ймовірно, що однією з цих ракет все ж таки є “Нептун”, який потопив ракетний крейсер “Москва”, а під час повномасштабного вторгнення був адаптований для ударів по наземних цілях. І хоча офіційно застосування “наземного “Нептуна” поки що не підтверджувалося, але у ВМС ЗСУ неодноразово натякали, що використовують саме це озброєння для ударів по об’єктах у тому числі й безпосередньо по території РФ.

Ще одна ракета – це з високою ймовірністю балістична ракета, про успішні випробування якої Зеленський заявляв раніше цього року і дальність якої могла бути оголошена на рівні 600-700 км.

Щодо інших двох ракет, то тут вже варіанти не настільки однозначні. З публічних заяв можна згадати слова радника голови Офісу президента Михайла Подоляка ще за жовтень 2023 року, коли він стверджував, що Україна має експериментальні зразки ракетного озброєння із дальністю у 750-1000 км, і цілком ймовірно, що тоді йшлося не про “Нептун” чи ту ж балістичну ракету, а про зовсім інші зразки ракетного озброєння.

Зрештою, також можна обережно припустити, що під “видами ракет” можуть ховатися такі зразки, як та ж перероблена для ударів по наземних цілях С-200 або ж і навіть “Паляниця”, яка офіційно була представлена як “ракета-дрон”, хоча по суті є реактивним дроном. І також варто зазначити, що можливо йдеться не тільки про далекобійне ракетне озброєння.

У будь-якому випадку, активізація цього напрямку для нас є позитивним фактором, а далі питання в масштабуванні серійного виробництва ракет. Як раніше заявляв Зеленський, у цьому році Україна “перетнула позначку перших ста одиниць ракетного озброєння”.

 

Андрій Петренко

Останні повідомлення

Японія надає Україні кредит на 3 млрд доларів із російських активів

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що Японія виділила Україні 3 млрд доларів у рамках ініціативи…

32 хвилини тому

Пенсіонери отримають надбавку в Україні: кому чекати майже 1000 гривень

У листопаді 2024 року окремі пенсіонери отримають додаткову грошову виплату в розмірі близько 1000 гривень.…

35 хвилин тому

Чоловічі комплекти ланцюжків із срібла від Sriblo Ukraine: стиль і якість

Елегантність і стиль: чоловічі комплекти ланцюжків із срібла від Sriblo Ukraine Коли йдеться про аксесуари,…

35 хвилин тому

На межі блекауту: ситуація на окупованій Запорізькій АЕС загострюється

Міністерство енергетики України повідомило, що внаслідок російських обстрілів тимчасово окупована Запорізька АЕС знову знаходиться на…

40 хвилин тому

Які переваги дає росіянам нова система навігації в “Шахедах”

Ворог дійсно працює над удосконаленням своїх ударних далекобійних дронів, але це не означає, що кожен…

43 хвилини тому

В Івано-Франківському медуніверситеті викладач провів лекцію російською

Ні дня без мовного скандалу. Цього разу в Івано-Франківському медуніверситеті викладач провів лекцію російською. Це…

52 хвилини тому