Економіка

Україна хоче співпрацювати з країнами Балтії у нафтогазовій сфері та електроенергетиці

Україна прагне співпрацювати з країнами Балтії у нафтогазовій сфері та електроенергетиці, що сприятиме зміцненню енергетичної безпеки регіону

На цьому наголосив заступник міністра енергетики Ярослав Демченков під час засідання Міжурядової українсько-латвійської комісії з питань економічного, промислового і науково-технічного співробітництва, передає прес-служба відомства.

«Жодна енергосистема не зазнавала таких пошкоджень, як українська за останні шість місяців. На етапі підготовки до наступного опалювального сезону міжнародна допомога все ще має надзвичайно велике значення», – повідомив Демченков.

Він запросив латвійський бізнес долучитися до програм децентралізації енергосистеми, створення на місцях розподіленої генерації, підготовки проєктів з підвищення енерегоефективності домогосподарств та підприємств, проєктів з розвитку біоенергетики та когенерації в Україні.

«Україна прагне стати хабом чистої електричної енергії для Європи. Країна нарощуватиме здатність постачати чисту електроенергію в ЄС та зберігати її для потреб балансування ринку. Потрібно обговорити можливості будівництва нових енергетичних коридорів, розподільних мереж, які посилять експортно-імпортні спроможності наших країн. Безперечно, українська чиста електроенергія допоможе ЄС у зеленому переході, а нові мережі – у синхронізації електромереж країн Балтії до ENTSO-E та підвищить енергетичну сталість ЄС», – зазначив Демченков.

Заступник міністра також зупинився на перспективах України як газового хабу Східної Європи та співробітництва між країнами у нафтогазовій сфері.

«Україна готова надавати вільні потужності для транзиту та зберігання газу. Безпосередня близькість до кордонів ЄС – це стратегічна перевага, яка, наприклад, дає можливість зберігати LNG, завезений до Європи. Ми пропонуємо до 15 млрд куб. м потужностей для зберігання газу не лише для приватних іноземних компаній, але й стратегічних запасів газу країн-членів ЄС», – наголосив Демченков.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України