Економіка

Україна долучилась до європейської програми «Механізм «Сполучення Європи»

Відповідну Угоду між Україною та ЄС про участь України у програмі Європейського Союзу «Механізм «Сполучення Європи» підписали сьогодні у Львові Віце-прем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков та Єврокомісар з питань транспорту Адіна Велян.

«Як ми збираємось використовувати цю можливість? Перш за все, акцент на розвитку експортної логістики на наших західних кордонах. Йдеться про збільшення пропускної здатності автомобільних та залізничних пунктів пропуску. Уже обговорюємо з європейськими партнерами реалізацію шести перших проєктних пропозицій. Подали заяви, уже в червні очікуємо результатів відбору.

Паралельно розпочали роботу над підготовкою проєктних пропозицій на наступний рік. Дякую пані Адіні Велян та, загалом, нашим партнерам з ЄС за співпрацю та реальні практичні кроки з інтеграції України в європейський транспортний простір», – заявив Олександр Кубраков.

Підписана Угода відкриває можливість залучити фінансування ЄС для підтримки розвитку високопродуктивних, стійких і ефективно взаємопов’язаних транс’європейських мереж у сферах транспорту, енергетики та цифрових послуг.

Загальний бюджет програми до 2027 року складає близько 21 млрд євро.

Україна долучилась до європейської програми «Механізм «Сполучення Європи»

Фінансування проєктів поданих на CEF передбачає, що половину вартості компенсує країна-заявниця за рахунок власних джерел чи міжнародних фінансових організацій, а 50% фінансування забезпечується у рамках програми.

У цьому році Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури спільно із іншими державами-членами ЄС подало на розгляд шість пропозицій. Всі вони спрямовані на оптимізацію та модернізацію транспортних потоків з точки зору пропускної здатності інфраструктури на міжнародних автомобільних та залізничних пунктах пропуску.

Україна долучилась до європейської програми «Механізм «Сполучення Європи»

Також в рамках зустрічі з Адіною Велян Олександр Кубраков розповів європейським партнерам про терористичний акт росії з підриву дамби Каховської ГЕС. Відразу після підписання Віце-прем’єр вирушив на Херсонщину.

Україна долучилась до європейської програми «Механізм «Сполучення Європи»

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України