Війна РФ проти України

Україна додатково замовила ще півсотні австралійських бойових модулів. Відео

Україна замовила додаткову партію дистанційних бойових модулів у австралійської компанії Electro Optic Systems.

Про це повідомила пресслужба компанії на своїй офіційній сторінці

EOS оголосила про укладання другого контракту на поставку 50 дистанційних бойових модулів неназваної моделі до України. У контракт також увійдуть боєприпаси, додаткові запчастини та супутні послуги.

Контракт вартістю 41 мільйон доларів США передбачає виконання замовлення протягом 2023-2024 років.

Друга угода стане доповненням до раніше оголошеного контракту, укладеного з українським підприємством «СпецТехноЕкспорт» на поставку 100 неназваних «важких дистанційних бойових модулів» на суму близько 80 мільйонів доларів США.

Невідомо, на яку техніку встановлять ці дистанційні модулі. Проте попереднє замовлення на 100 одиниць та розширення контракту ще на 50 модулів дещо корелює із нещодавнім замовленням двох сотень польських бойових машин Rosomak. Проте це лише припущення, інформації з відкритих джерел недостатньо для будь-яких висновків.

Бойові модулі компанії EOS виробник характеризує як системи, що розроблені для забезпечення більшої точності ведення вогню за будь-яких умов, а також убезпечення екіпажу.

Компанія пропонує декілька бойових модулів у конфігурації з різним озброєнням. Завдяки надлегкій конструкції вони можуть бути встановлені на різні транспортні засоби та платформи, включаючи легкий автотранспорт.

Найбільш відомий бойовий модуль EOS R400 може бути оснащений легким кулеметом, кулеметом калібру 12,7-мм, автоматичним 40-мм гранатометом або легкою 30-мм гарматою ATK M230 LF. Він оснащений тепловізійним прицілом з дистанцією виявлення цілі до 5 кілометрів.

Також компанія пропонує більш важку версію EOS R800, яка оснащена автоматичною 30-мм автоматичною гарматою Bushmaster Mk.44. Цей модуль вважають системою для важких колісних та гусеничних бойових машин.

За словами виробника, модуль важить втричі менше за його аналоги та забезпечує ведення вогню з високою точністю. Окрім гармати, до бойового модуля може бути інтегровано також легкий кулемет калібру 7,62 та протитанкові керовані ракети Javelin.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України