Економіка

Україна будуватиме децентралізовану енергосистему

Кабінет Міністрів розглядає можливість побудови децентралізованої енергетичної системи, яка стане менш вразливою до російських обстрілів.

Ідеться, зокрема, про будівництво мініелектростанцій та малих об’єктів генерації. Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду 3 січня.

«Російські атаки штовхають нас до корінної реформи – побудови децентралізованої енергетичної системи. Тоді вона буде менш вразливою до ворожих нападів. Ідеться про створення мініелектростанцій та малих об’єктів генерації, імплементованих у наявну енергосистему», – зазначив очільник уряду.

При цьому програмою-мінімум для Кабміну цього року стане успішне завершення опалювального сезону, відновлення пошкоджень, яких завдали російські варвари, забезпечення безперебійної роботи критичної інфраструктури та посилення безпеки енергооб’єктів, особливо АЕС.

Україна будуватиме децентралізовану енергосистему

Бурштинська ТЕС. ФОто: пресслужба ДТЕК

Зазначимо, з 10 жовтня рф завдає масованих атак ракетами й дронами по енергетичній інфраструктурі України, у зв’язку з чим наявний значний дефіцит в системі електропостачання і застосовуються планові та аварійні відключення електрики.

Україна буде використовувати мобільні джерела генерації – газотурбінні та газопоршневі електростанції.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України