Авторські статті

Україна буде “друкувати” запчастини, ремонтувати САУ Caesar і отримає ліцензію на 155-мм снаряди від KNDS

Коли ми говоримо про KNDS, то йдеться про дійсно значну номенклатуру зброї, у тому числі й на озброєнні Сил оборони України — від танку до САУ і до 155-мм артилерійських боєприпасів

Джерело: Defence Express

Європейський оборонний конгломерат KNDS (спільне підприємство німецької KMW та французької Nexter Defense Systems) сьогодні, 7 червня, у Парижі за присутності президента України Володимира Зеленського офіційно оформила створення дочірньої компанії в Україні, яке буде виробляти військову техніку та боєприпаси.

Постріл з САУ PzH 2000, фото – 43-ї окремої артилерійської бригади ЗСУ
Постріл з САУ PzH 2000, фото – 43-ї окремої артилерійської бригади ЗСУ

 

Як розповідає видання BFMTV, у Франції було підписано два листи про наміри співпраці. Перший — про створення сервісного центру з обслуговування самохідних артилерійських установок Caesar, другий — про 3D-друк запасних частин.

“Дуже важливо забезпечити запасні частини на українській землі та мати можливість перевезти ці запчастини неподалік від поля бою”, — цитує видання міністра збройних сил Франції Себастьяна Лекорню.

Крім того, повідомляється про оформлення контракту на передачу Україні ліцензії на виробництво 155-мм артилерійських боєприпасів. Інші подробиці про ці угоди наразі невідомі.

Французький "розумний" артилерійський 155-мм боєприпас KATANA, фото ілюстративне, джерело — KNDS France
Французький “розумний” артилерійський 155-мм боєприпас KATANA, фото ілюстративне, джерело — KNDS France

 

Нагадаємо, що про плани KNDS відкрити дочірнє підприємство в Україні стало відомо ще у березні цього року, тоді ж відзначалося, що воно буде займатися ремонтом озброєння та військової техніки, а також працювати над виробництвом боєприпасів.

І це дійсно важливий крок, бо сьогодні Сили оборони України експлуатують чималу кількість зброї від французьких німецьких виробників, а також має отримати й на озброєння новітні зразки на кшталт САУ RCH-155.

Водночас налагодження ремонтних потужностей на території України — це, судячи з усього, лише перший крок, який згодом може стати поштовхом до локалізації виробництва того чи іншого озброєння.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України