Українська греко-католицька громада австрійського Лінца відсвяткувала своє 15-річчя

4 листопада 2017 року українська греко-католицька громада Лінца разом із місцевим єпархіальним римо-католицьким єпископом, доктором Манфредом Шейєром, відзначила 15-річчя з дня відновлення служіння Божественної Літургії для українців, котрі проживають у цьому австрійському місті.

Святкування розпочалося зі Служби Божої в  церкві Кармелітського монастиря, яку відвідало чимало вірних та представників австрійського католицького духовенства.

Серед присутніх – отець Юрій Коласа, генеральний вікарій для католиків візантійського обряду в Австрії, який також є і душпастирем громади, генеральний вікарій Северин Ледерхілгер, настоятель ордену братів-кармелітів Пауль Саджи Баваккат та провінціал ордену братів-кармелітів Александер Шеллерер.

Свою проповідь єпископ Манфред Шейер розпочав зі слів Біблії: “Я не знайшов такої віри в Ізраїлі (Лука 7, 9)”. Ця цитата стала так званою відправною точкою для подальших міркувань єпископа. Після розповіді про різні види віри єпископ наголосив, що віра в Бога тільки тоді є певною, коли ми залишаємо віру в себе та в свої сили, і радикально покладаємося на Бога. На думку єпископа Шейера, складовими віри є також “зміна життєвого напрямку та покаяння, де під зміною напрямку розуміємо повернення до Бога. Таким чином, віра – це завжди актуальне питання вибору: вибору між Богом, який обіцяє безпеку, та ідолами, які в кінцевому результаті  є проекціями власного Я”.

Отець Юрій Коласа у своїй промові звернувся до історичних фактів, які вже близько семи десятків років поєднують українську громаду з єпархією Лінцу: “12 лютого 1947 року доктор Мирон Горникевич, перший генеральгий вікарій візантійського ординаріату, пише листа кардиналу Тіссеранту, секретарю Конгрегації східних Церков, де повідомляє про загальний стан Церкви візантійського обряду на території Австрії. У своєму звіті-описі УГКЦ в Австрії автор  коротко описує й емігрантів Верхньої Австрії (частина доповіді під назвою “Верхня Австрія. Дієцезія Лінц”), яка одразу після війни була проголошена американською зоною.

Він говорить:

“Кількість віруючих візантійського обряду, за повідомленням місцевого декана, – 3 100 душ, з них –  300 у таборі для біженців в Астені, що неподалік Лінца. Кількість священнослужителів – 26, вони перебувають під керівництвом декана, доктора Омеляна Стасюка у Лінці. Серед них – 19 одружених, 6 неодружених, 1 вдівець та диякон. Найбільша душпастирська станиця розташована в Лінці, де близько 200 вірних, переважно так звані українські німці з Буковини… В інших містах та селах живуть лише кілька українських сімей, про які турбуються українські душпастирі …Підтримка священиків  здійснюється організацією Карітас в дієцезії Лінца. Кожен священик отримує відповідно до своїх потреб … Богослужіння відбувається в Лінці у старому кафедральному соборі за участю хорошого змішаного хору; в інших пастирських станицях  –   в парафіяльних церквах, де проживають священики. Реєстраційні книги на всю околицю зберігаються лише в Лінці … Православні українці в Лінці (близько 100 осіб), не мають тут власного священика і відвідують католицьку Службу Божу…”.

Доктор Омелян Стасюк, консисторіальний радник і нотар церковного суду в єпархії Лінц, був душпастирем для греко-католицьких вірних у Лінці до власної смерті 30 травня 1979. Далі настали “тихі” часи для греко-католиків на цій території. У 2002-році на прохання кардинала Крістофа Шенборна, архиєпископа Відня і примаса Австрії, ординарія для вірних візантійського обряду в Австрії, отець Николай Горникевич знову відновив служіння Божественної Літургії  візантійського обряду для вірних у Лінці”.

Наприкінці о. Юрій Коласа подякував єпископу Шейеру, генеральному вікарію Северину Ледерхілгеру та кармелітам за підтримку української греко-католицької громади в Лінці. Особлива подяка від о. Юрія пролунала на адресу Николая Горникевича та сімей, які були вірні цій невеликій громаді ще з 2002-го року.

Опісля Літургії розпочалася друга частина святкування. Діти та дорослі громади подарували глядачам незабутній концерт, на якому презентували життя і творчість української поетеси, драматурга та перекладача Лесі Українки.

https://www.erzdioezese-wien.at/unit/byzantinischesordinariat/article/60928.html

Переклад: Ольга Білоголова

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

1 × five =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh