Щоб люди захотіли спілкуватися українською мовою їх потрібно навчати й підтримувати

Для того, щоб люди захотіли спілкуватися українською мовою, їх потрібно навчати й підтримувати, а не змушувати й принижувати.

Таку думку на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook написала керуючий партнер Gres Todorchuk PR Ярослава Гресь.

Вона розповіла, що зростала в російськомовній родині і ніколи не хотіла спілкуватися українською. Масла у вогонь підкидав і вчитель у школі.

“Я зростала в російськомовній родині, де було заведено багато читати, їсти виделкою та ножем, уміти сказати “вибач”, не дружити з покидьками і любити життя. У школі я навчалася українською, я дуже багато читала українською, я чи не єдина в класі отримала задоволення від “Борислав сміється”, але я не хотіла говорити українською. Я не любила свого вчителя. Точніше, вчитель не любив мене. Я писала три-чотири твори – за себе та тих, хто не готувався. “Їхні” твори отримували 5/5, мій – 4/3. “Тема не розкрита, помилки”, – сказала вчитель. “Ok”, – відповідала я. І говорила тільки російською”, – написала Гресь.

Так було, допоки вона не зустріла викладача, що повністю змінив її уявлення про українську. Своїми словами і вчинками він стимулював заговорити державною мовою.

“Так було б завжди. Якби в інституті я не зустріла свого найкращого викладача. “Геніально!” – говорив абсолютно про будь-який студентський твір Іван Пилипович Ющук. – “Ви просто геніальні!”. У цьому було стільки чистих почуттів – до тебе, до мови, що українську хотіли вчити усі. Дівчинка, яка приїхала з Криму і не розуміла спочатку кожне третє слово, говорила тільки українською. Зі страшними помилками, з величезною напругою, з космічним бажанням почути “Галя! Це ж геніально!” – пригадала Гресь.

На її думку, саме так і має втілюватися українізація. Не варто закликати до мовного гетто, принижувати чи змушувати. Все має бути через любов.

“Українська – це любов. Не принижуйте її закликами створити гетто, коментарями в постах типу “не розумію, чи автор тупий, що не пише українською” або ще гірше – “виправте спочатку свої помилки, а потім уже висловлюйтесь із приводу культури”, думкою про те, що справжній патріот говорити тільки нею, і ніяк не інакше. Не змушуйте – навчайте! Не принижуйте – підтримуйте! Не викликайте ненависть – закохуйте! І в нас усе вийде”, – написала Гресь.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

12 − ten =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh