Українцям у Ризі прочитали лекцію з історії УГКЦ

На парафії Преображення Господнього УГКЦ у Ризі українцям прочитали лекцію з історії Української Греко-Католицької Церкви в Катакомбах, що охоплює період 1946-1989 років.

Лекцію на запрошення отця-пароха Романа Сапужака прочитали директор Інституту Історії Церкви Українського Католицького університету Світлана Гуркіна та науковий співробітник о. Тарас Бублик, які є викладачами кафедри церковної історії УКУ. 27-28 жовтня вони також брали участь у міжнародній науковій конференції «Церква і тоталітарний режим: секуляризація і стратегії виживання» у Латвійському університеті м. Рига.

Під час лекції Світлана Гуркіна охарактеризувала особливості розвитку Греко-Католицької Церкви до 1939 року і розповіла про мудрий провід і основні напрямки діяльності довголітнього Глави УГКЦ Митрополита Андрея Шептицького та згодом його наступника – ісповідника віри Митрополита Йосифа Сліпого. Лекторка також представила історичні передумови, урядові плани й обставини прийняття сталінським режимом рішення про офіційну інституційну ліквідацію Галицької греко-католицької митрополії (1946) та Мукачівської єпархії (1949).

У свою чергу Тарас Бублик охарактеризував формування структур УГКЦ в умовах переслідування і заборон. Він наголосив на тому, що греко-католики, як духовенство так і вірні, ніколи не визнали рішень Львівського псевдособору 1946 р. і залишалися вірними своїй Церкві. “В умовах підпілля УГКЦ мала єпископів і священиків, діяли монастирі та підпільні громади, були покликання до духовного стану. Радянській владі, незважаючи на тиск і репресії, не вдалося знищити Церкву і наприкінці 1980-х рр. греко-католики добилися легалізації та відродження УГКЦ”, – зазначив Тарас Бублик.

Гості зі Львова також привезли із собою в подарунок для бібліотеки парафії видання Інституту та УКУ на історично-церковну тематику, зокрема журнал «Ковчег», «Йосиф Сліпий. Спомини», «До світла Воскресіння крізь терни катакомб», а також новинку – альбом «Переслідувані за Правду: українські греко-католики в умовах тоталітарних режимів ХХ століття», який був названий однією з найкращих книг на цьогорічному Форумі видавців у Львові.

Джерело: pmv.ugcc.org.ua

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

5 + five =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh