Українці можуть почати вирішувати спори у позасудовому порядку

Через збільшення судового збору українці можуть почати вирішувати спори у позасудовому порядку. Про це говорити адвокат, старший партнер адвокатської компанії “Кравець та партнери” Ростислав Кравець, пише РІА Новини Україна.

Експерт нагадує про те, що з 1 січня 2017 року розмір судового збору прив’язана язаний до прожиткового мінімуму.

«Відповідно, всі ставки судового збору — це подача позовних заяв, апеляційних скарг, касаційних скарг, заяв, це

стосується юридичних осіб, видача тих же копій документів — все це тепер прив’язано до прожиткового мінімуму, який встановлений з 1 січня 1600 грн. Відповідно, він незначно піднявся», – пояснює адвокат.

На думку співрозмовника видання, ситуація зі збільшенням судового збору та зі зміною процентних ставок судового збору негативно впливає на ситуацію в країні.

«Знову ж таки, з цього року вступила в силу адвокатська монополія. Були внесені зміни, відповідно, люди в більшості випадків пов’язані зобов’язаннями будуть звертатися до адвокатів, теж підуть якісь витрати у людей. З іншого боку, ми всі прекрасно розуміємо і бачимо, яка у нас відбувається судова реформа: більшість судів, фактично, не працюють, а ті, які працюють, працюють за трьох, чотирьох та п’ятому ятьох людей. Тобто штат судів не укомплектувань, хоча і вже вступили в силу зміни до закону про Вищу раду правосуддя. Крім цього, не варто забувати, що наші законодавці також подбали і внесли зміни в закон про виконавче провадження. Тепер для того, щоб відкрити виконавче провадження, громадянам необхідно заплатити 2% від суми стягнення як аванс у виконавчу службу. В цілому вся ця вісь в комплексі ситуація може призвести до того, що люди просто разчаруються у державі, в здатність держави їх захистити, у можливості захистити самих себе в цій державі, і почнуть всі свої спори вирішувати в позасудовому порядку», – прогнозує Кравець.

Збільшення судового збору, констатує експерт, – один із компонентів всієї цієї абсолютно непродуману політику, яку на сьогоднішній день веде держава.

За словами Кравця, мінімальний судовий збір при подачі позову фізичними особами складе 640 гривень, а максимальний – 8 тисяч гривень.

«Що ж стосується юридичних осіб, то якщо вони будуть звертатися до фізособам з позовами про стягнення, наприклад, банки про стягнення заборгованості, то мінімальний для них судовий збір буде 1600 гривень, а максимальний судовий збір не обмежений. Що стосується подачі, наприклад, найбільш поширені справи в сімейних правовідносинах про розподіл майна, то тут також, мінімальний буде — 640 гривень, а максимальний — є обмеження три мінімальних розміри прожиткового мінімуму, і буде становити 4800 гривень. Знову ж таки, не варто забувати, що за подачу апеляційної скарги сплачується 110% від суми, поданої до суду першої інстанції, за подачу касаційної — 120%, а за перегляд у Верховному Суді — 130% від суми, поданої в першу інстанцію. Відповідно, пропорційно в розрахунку того, що було заплачено в першій інстанції, ця сума буде збільшена, як судовий збір, для подачі відповідних документів. В адвокатському об’єднанні вважають, що після цих змін оцінка застав теж може змінитися», – говорить фахівець.

Таким чином, констатує юрист, охочих судитися в Україні стане ще більше, а осіб, які можуть собі це дозволити, стане менше.

«Люди не зможуть фінансово забезпечити подачу справи, найняти собі адвоката для захисту, тим більше вже в подальшому навіть звернути, після того як вони пройдуть всі ці кола судових розглядів, що займає в Україні від декількох місяців до трьох-чотирьох, буває і до десяти років, а в світлі судової реформи, я думаю, середній час розгляду суперечок у судах трьох інстанцій буде складати близько двох-трьох років, то я думаю, що просто кількість людей, які здатні це все витримати і профінансувати, буде звичайно ж, значно меншою», – відзначає співрозмовник видання.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

5 − one =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh