Життя

Українці можуть почати вирішувати спори у позасудовому порядку

Украинцы могут начать решать споры во внесудебном порядке

Через збільшення судового збору українці можуть почати вирішувати спори у позасудовому порядку. Про це говорити адвокат, старший партнер адвокатської компанії “Кравець та партнери” Ростислав Кравець, пише РІА Новини Україна.

Експерт нагадує про те, що з 1 січня 2017 року розмір судового збору прив’язана язаний до прожиткового мінімуму.

«Відповідно, всі ставки судового збору — це подача позовних заяв, апеляційних скарг, касаційних скарг, заяв, це

стосується юридичних осіб, видача тих же копій документів — все це тепер прив’язано до прожиткового мінімуму, який встановлений з 1 січня 1600 грн. Відповідно, він незначно піднявся», – пояснює адвокат.

На думку співрозмовника видання, ситуація зі збільшенням судового збору та зі зміною процентних ставок судового збору негативно впливає на ситуацію в країні.

«Знову ж таки, з цього року вступила в силу адвокатська монополія. Були внесені зміни, відповідно, люди в більшості випадків пов’язані зобов’язаннями будуть звертатися до адвокатів, теж підуть якісь витрати у людей. З іншого боку, ми всі прекрасно розуміємо і бачимо, яка у нас відбувається судова реформа: більшість судів, фактично, не працюють, а ті, які працюють, працюють за трьох, чотирьох та п’ятому ятьох людей. Тобто штат судів не укомплектувань, хоча і вже вступили в силу зміни до закону про Вищу раду правосуддя. Крім цього, не варто забувати, що наші законодавці також подбали і внесли зміни в закон про виконавче провадження. Тепер для того, щоб відкрити виконавче провадження, громадянам необхідно заплатити 2% від суми стягнення як аванс у виконавчу службу. В цілому вся ця вісь в комплексі ситуація може призвести до того, що люди просто разчаруються у державі, в здатність держави їх захистити, у можливості захистити самих себе в цій державі, і почнуть всі свої спори вирішувати в позасудовому порядку», – прогнозує Кравець.

Збільшення судового збору, констатує експерт, – один із компонентів всієї цієї абсолютно непродуману політику, яку на сьогоднішній день веде держава.

За словами Кравця, мінімальний судовий збір при подачі позову фізичними особами складе 640 гривень, а максимальний – 8 тисяч гривень.

«Що ж стосується юридичних осіб, то якщо вони будуть звертатися до фізособам з позовами про стягнення, наприклад, банки про стягнення заборгованості, то мінімальний для них судовий збір буде 1600 гривень, а максимальний судовий збір не обмежений. Що стосується подачі, наприклад, найбільш поширені справи в сімейних правовідносинах про розподіл майна, то тут також, мінімальний буде — 640 гривень, а максимальний — є обмеження три мінімальних розміри прожиткового мінімуму, і буде становити 4800 гривень. Знову ж таки, не варто забувати, що за подачу апеляційної скарги сплачується 110% від суми, поданої до суду першої інстанції, за подачу касаційної — 120%, а за перегляд у Верховному Суді — 130% від суми, поданої в першу інстанцію. Відповідно, пропорційно в розрахунку того, що було заплачено в першій інстанції, ця сума буде збільшена, як судовий збір, для подачі відповідних документів. В адвокатському об’єднанні вважають, що після цих змін оцінка застав теж може змінитися», – говорить фахівець.

Таким чином, констатує юрист, охочих судитися в Україні стане ще більше, а осіб, які можуть собі це дозволити, стане менше.

«Люди не зможуть фінансово забезпечити подачу справи, найняти собі адвоката для захисту, тим більше вже в подальшому навіть звернути, після того як вони пройдуть всі ці кола судових розглядів, що займає в Україні від декількох місяців до трьох-чотирьох, буває і до десяти років, а в світлі судової реформи, я думаю, середній час розгляду суперечок у судах трьох інстанцій буде складати близько двох-трьох років, то я думаю, що просто кількість людей, які здатні це все витримати і профінансувати, буде звичайно ж, значно меншою», – відзначає співрозмовник видання.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України