ЄС|NATO

УКРАЇНА ОТРИМАЛА СТАТУС “АСПІРАНТА” В НАТО: ЩО ЦЕ ОЗНАЧАЄ ДЛЯ НАС

Незважаючи на затяжне піке святий, життя за межами України триває.

Поки чоловіки, в честь жіночого дня, відпочивають четвертий день поспіль, в Європі приймають рішення, які, в не такій уже й далекій перспективи, будуть сильно впливати на всю нашу життя.

Вчора НАТО визнав за Україною статус “аспіранта”. Що це таке і як вплине на нашу країну?

По-перше, що таке “аспірант” в розумінні НАТО? Аспірант, це Країна, яка задекларувала інтерес у приєднанні до Альянсу. Дана країна спочатку отримує запрошення приєднатися до Інтенсифікованого діалогу з НАТО з приводу її прагнення до членства та пов’язаних з цим реформ”.

Тобто вперше за весь час існування України НАТО визнало за нашою країною прагнення до вступу в цей блок. Це не просто формалістики, на такому рівні формальності дуже важливі, це перший, на дуже довгому шляху, крок до реального вступу в Альянс.

Окремо зауважу, що ще зовсім недавно НАТО офіційно не визнавало за Україною подібних прагнень. Буквально ще вчора на офіційному сайті Альянсу стверджувалося, що Україна “не має формальних устремлінь до членства”. При цьому різні європейські структури щорічно підводять підсумки виконання Україною різних планів і програм. Так, якщо по виконанню планів щодо Асоціації з ЄС (прийняття законів, постанов, введення різних європейських норм і тому подібне ) Україна виконала, в середньому, 50% від необхідного, то щодо інтеграції в НАТО такі завдання виконані на 80%. Тобто Україна вже другий рік працює в режимі інтеграції в НАТО, навіть не чекаючи формального схвалення від НАТО.

Що тепер нас чекає?

Нагадаю, що НАТО-це військово-політичний блок і головним для вступу туди це не стільки зброя, хоча звичайно уніфікація вкрай важлива, але поляки вступили в блок маючи на озброєнні майже половину ще радянської техніки, а саме політична складова. Тобто Україну чекають не тільки активні військові реформи: уніфікація системи логістики, перехід на інші стандарти зв’язку, уніфікація патронів в кінці-кінців, але і політичні перетворення. Зокрема, не так давно, Петро Порошенко заявив про можливість внесення до Конституції України у статті про європейський курс України.

Безумовно, шлях від аспіранта до члена блоку дуже довгий і пов’язаний, насамперед, з внутрішньою роботою, але тепер Україна має нову велику і реальну мету, до якої, з вчорашнього дня, вона почала свій шлях.

Богдан Хмельницкий Адвокат, координатор ГО “Стоп корупції”

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

nineteen − four =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.