В Коломиї відбувся Десятий Всеукраїнський відкритий фольклорний фестиваль “Писанка 2017”

22 квітня в місті Коломия розпочався Десятий Всеукраїнський відкритий фольклорний фестиваль “Писанка 2017”.

За традицією урочисте дійство розпочалось ходою від міської ратуші, в часі якої було поставлено квіти біля меморіальної дошки героям “Небесної сотні”, а також біля пам’ятника великого українця Тараса Григоровича Шевченка.

Підійшовши до музею писанкового розпису, навпроти якого і була встановлена фестивальна сцена, розпочалось саме дійство. Спочатку на сцені виступали господарі фестивалю, після яких до слова запросили владику Василія (Івасюка) – єпарха Коломийсько-Чернівецького УГКЦ, владику Юліана (Гаталу) – єпарха Коломийського і Косівського УПЦ КП, голову м. Коломия Ігоря Слюзаря, голову райдержадміністрації Любомира Глушкова, а також гостей фестивалю з України і з закордону.

З словом-благословенням до людей звернувся Кир Василій Івасюк в якому наголосив: “Писанка – це розписане яйце різними символами. Кожне живе яйце несе життя, а життя приносить надію на продовження людського буття. Як життя виходить з яйця, так само Христос воскрес із закритого затверділими людськими серцями гробу. Подібно Воскресіння дарує нам надію на вихід людини з міцної шкаралупи гріха.

Україна оповита не одною шкаралупою, яку намагаються зруйнувати своєю жертвою герої небесних сотень і військовослужбовці в окопах АТО на війні та побожні християни щирою молитвою. Вони мужньо виконують свій обов’язок, захищаючи кожного дня вдів, сиріт, інвалідів, хворих, пенсіонерів, молоде покоління, а також наші святкування.”

Після слів архієрея продовжилась урочиста частина, де гості залишали свої подарунки для нашого міста.

Далі відбулась кульмінація всього дійства – встановлення рекорду України з наймасовішого виконання гаївок, в якому брала участь одна тисяча учасників. Сертифікат про встановлення рекорду було передано начальнику міського відділу культури пані Уляні Мандрусяк.
Пригадуємо, що фестиваль триватиме 22 та 23 квітня.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

four + one =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh