Авторські статтіДуховне

В Коломиї відбувся Десятий Всеукраїнський відкритий фольклорний фестиваль “Писанка 2017”

22 квітня в місті Коломия розпочався Десятий Всеукраїнський відкритий фольклорний фестиваль “Писанка 2017”.

За традицією урочисте дійство розпочалось ходою від міської ратуші, в часі якої було поставлено квіти біля меморіальної дошки героям “Небесної сотні”, а також біля пам’ятника великого українця Тараса Григоровича Шевченка.

Підійшовши до музею писанкового розпису, навпроти якого і була встановлена фестивальна сцена, розпочалось саме дійство. Спочатку на сцені виступали господарі фестивалю, після яких до слова запросили владику Василія (Івасюка) – єпарха Коломийсько-Чернівецького УГКЦ, владику Юліана (Гаталу) – єпарха Коломийського і Косівського УПЦ КП, голову м. Коломия Ігоря Слюзаря, голову райдержадміністрації Любомира Глушкова, а також гостей фестивалю з України і з закордону.

З словом-благословенням до людей звернувся Кир Василій Івасюк в якому наголосив: “Писанка – це розписане яйце різними символами. Кожне живе яйце несе життя, а життя приносить надію на продовження людського буття. Як життя виходить з яйця, так само Христос воскрес із закритого затверділими людськими серцями гробу. Подібно Воскресіння дарує нам надію на вихід людини з міцної шкаралупи гріха.

Україна оповита не одною шкаралупою, яку намагаються зруйнувати своєю жертвою герої небесних сотень і військовослужбовці в окопах АТО на війні та побожні християни щирою молитвою. Вони мужньо виконують свій обов’язок, захищаючи кожного дня вдів, сиріт, інвалідів, хворих, пенсіонерів, молоде покоління, а також наші святкування.”

Після слів архієрея продовжилась урочиста частина, де гості залишали свої подарунки для нашого міста.

Далі відбулась кульмінація всього дійства – встановлення рекорду України з наймасовішого виконання гаївок, в якому брала участь одна тисяча учасників. Сертифікат про встановлення рекорду було передано начальнику міського відділу культури пані Уляні Мандрусяк.
Пригадуємо, що фестиваль триватиме 22 та 23 квітня.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

two × three =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.