Авторські статтіВійна РФ проти України

Україна готується до деокупації Донбасу: Порошенко анонсував зміну формату АТО

Президент України Петро Порошенко підписав історичний закон про реінтеграції Донбасу, що передбачає зміну формату АТО.

Про це повідомляє український лідер в Twitter.

Говорячи про антитерористичну операцію на Донбасі, Порошенко зазначив, що завдяки саме їй вдалося стримати агресора, не дати йому “відкусити” більшість території. Президент також зазначив, що нинішній формат АТО, без сумнівів, зміг би звільнити весь Донбас, якби до терористів в цьому випадку блискавично на допомогу не прийшли додаткові підрозділи ЗС РФ.

У гучний закон про реінтеграцію були внесені пункти зі зміною формату АТО для адаптації операції до нинішніх умов конфлікту. Зокрема, документ передбачає появу Об’єднання об’єднаного штабу, а також командувача Об’єднаних сил. Саме вони будуть відповідати за звільнення від окупанта захоплених територій Донбасу.

Порошенко доручив міністру оборони України Степану Полтораку і глави Генштабу Віктора Муженка призначить командувача, затвердити положення нового штабу, а також розробити “Стратегічний замисел застосування ЗСУ” при деокупації Донбасу.

Варто зазначити, що закон про деокупації Донбасу Верховна Рада прийняла в остаточному читанні 18 січня. У Москві на документ різко відреагували негативно. Порошенко підписав його через місяць – 20 січня – в 4-ту річницю початку російської агресії.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України