Духовне

Українська парафія святих Сергія і Вакха в Римі відсвяткувала свій престольний празник

10 жовтня 2021 року Українська парафія святих мучеників Сергія і Вакха та Жировицької ікони Пресвятої Богородиці в Римі відсвяткувала храмовий празник.

Українська парафія святих Сергія і Вакха в Римі відсвяткувала свій престольний празник

Українська парафія святих Сергія і Вакха в Римі відсвяткувала свій престольний празник

Урочисті богослужіння з нагоди храмового свята розпочалися ще напередодні, 9 жовтня, Великою вечірнею з литією, яку очолив владика Діонісій Ляхович, апостольський екзарх для українців католиків візантійського обряду в Італії. З архиєреєм співслужили: ієрей Руслан Сідельник, віцепрарох, та ієрей Тарас Остафіїв, парох Української парафії Святих Сергія та Вакха в Римі.

А вже в неділю, 10 жовтня, святкування храмового празника увінчалися торжественною молитвою Божественної Літургії святителя Івана Золотоустого, яку очолив владика Іриней Білик, канонік папської базиліки Санта Марія Маджоре в Римі. З архиєреєм співслужили:  ієрей Тарас Остафіїв, парох Української парафії святих Сергія і Вакха в Римі, ієромонах Теодосій Роман Грень, ЧСВВ, протосинкел Апостольського екзархату для українців-католиків візантійського обряду в Італії, ієромонах Йоанікій Чверенчук, ЧСВВ, генеральний вікарій протоархимандрита Василіанського чину, ієромонах Луїс Касьян, ЧСВВ, ректор Української папської колегії святого священномученика Йосафата, ієромонах Діонісій Заведюк, ЧСВВ, другий генеральний радник протоархимандрита Василіанського чину, ієрей Андрій Солецький, голова Секретаріату Глави УГКЦ в Римі, ієрей Марко Дурлак, працівник Конгрегації для Східних Церков, ієромонах Йосиф Заєць, Т.І., духівник Папської колегії «Руссікум», ієрей Анібал Рамон Соутус, судовий вікарій екзархату, ієрей Дмитро Кудін, віцеректор прокатедрального собору Святої Софії в Римі, ієрей Ігор Галей, дияконське служіння звершував диякон Михайло Думінський. Богослужіння співом супроводжував парафіяльний хор під диригуванням п. Галини Громик.

У святкуванні храмового празника української парафії в Римі взяли участь представники українських монаших згромаджень і чинів в Римі, студенти Української папської колегії святого Йосафата, папської колегії «Руссікум» та чисельно зібрані українські віряни з Рима та околиць.

Після євангельського читання, яке розповідає про чудо воскресіння сина вдови з Наїну, владика Іриней звернувся до присутніх на молитві з проповіддю, у якій підкреслив значення двох процесій, які зустрілися біля міської брами: одна є процесією смерті, а інша, очолювана Христом, – процесією життя. «Дорогі у Христі, такі різні символічні походи бачимо щодня: з одного боку, це походи злоби, ненависті, ворожнечі, військової агресії, матеріального і морального зиску, корупції, аморальності, непомірної наживи, а в кінці – смерті і вічного прокляття […] але є походи Христові: а це – безкорисливе служіння, взаємодопомога, всепрощення, пошана, терпеливість і надія вічного життя з Христом. Такий похід вірності триєдиному Богу обрали святі Сергій і Вакх, які прийняли мученицьку смерть за християнську віру в часи правління імператора Максиміяна біля 310 року в сирійському місті Ресафа. Вони були військовими високого рангу в Римській імперії, але не спокусилися кар’єрою і розкішним життям, бо пам’ятали слова Христа: “Яка користь людині здобути світ увесь, а занапастити свою душу?” – і не побоялися тих, що убивають тіло, а душі ж убити не можуть», – наголосив проповідник.

Також владика Іриней закликав усіх брати приклад зі святих покровителів українського храму в центрі Рима і обирати дорогу вірності Христу: «Просімо Пресвяту Богородицю, прославлену в цьому храмі в Жировицькій іконі, щоб заступництвом святих мучеників Сергія і Вакха допомагала нам обирати похід з Христом, похід з оптимізмом і надією на життя вічне, а благодать Господа нашого Ісуса Христа, і любов Бога й Отця, і причастя Святого Духа нехай буде вами нині, і повсякчас, і навіки вічні. Амінь», – підсумував архиєрей.

Після завершення Божественної Літургії до присутніх у храмі молільників звернувся представник Римського вікаріату, директор офісу «Мігрантес», священник П’єрпаоло Феліколо, який прибув на святкування престольного празника української парафії разом із віцедиректором цього офісу священником П’єтро Ґуеріні. Дон П’єрпаоло Феліколо підкреслив, що присутність української спільноти в Римі збагачує це місто та Римську дієцезію, яка в свою чергу хоче робити все можливе, щоб українці почували себе якомога комфортніше в умовах еміграції. І на завершення побажав усій парафіяльні спільноті благословенного святкування престольного празника.

Зі словом привітання з нагоди храмового празника Української парафії святих Сергія і Вакха до присутніх у храмі звернувся також ієромонах Теодосій Роман Грень, який від імені владики Діонісія Ляховича, що цієї неділі не міг бути на святковому Богослужінні, привітав настоятелів та парафіян катедрального храму.

Після всіх привітань парох Української парафії святих мучеників Сергія і Вакха та Жировицької ікони Пресвятої Богородиці в Римі ієрей Тарас Остафіїв подякував владиці Іринею та всім гостям-священникам за присутність та спільну молитву. І на закінчення молінь всі разом помолилися «Молитву за Україну» («Боже, великий, єдиний, нам Україну храни»).

У понеділок, 11 жовтня 2021 року, була звершена Божественна Літургія та панахида за за померлих фундаторів, доброчинців, душпастирів та парафіян Української парафії святих Сергія і Вакха в Римі. Молитву очолив преосвященний владика Діонісій Ляхович у співслужінні з ієреєм Тарасом Остафіївим, протоієреєм Петром Голінеєм та ієреєм Анібалом Рамоном Соутусом.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України