Економіка

Українці намагаються врятуватися від девальвації: які методи доступні

У понеділок, 3 червня, середній готівковий курс долара становив 40,43/41,07 грн, євро – 43,90/44,69 грн. Через два тижні, у понеділок, 17 червня, курс становив уже 40,47/41,05 і 43,52/44,29 грн відповідно.

У країні через посилення девальваційних очікувань відчутно зростає попит населення на іноземну валюту. У НБУ зафіксували, що у квітні 2024-го населення придбало 1,95 млрд доларів, а в травні – вже 2,24 млрд доларів, пише Фокус.

На запитання, яку валюту сьогодні краще придбати, якщо є така можливість, експерти кажуть, що все залежить від потреб і мети. Долар є і залишатиметься головною іноземною валютою в Україні, однак якщо людині потрібні саме євро, наприклад, для поїздки, або щоб переслати родині в Європу, звісно, більш логічним буде придбання євровалюти.

Водночас експерти зазначають, що під час купівлі долара або євро виправданою буде тільки довгострокова інвестиція.

Якщо ж використовувати придбання валюти, як засіб зберігання коштів, то радити складно, бо інфляція притаманна не тільки гривні.

Зрештою багато що залежить від того, про яку суму йдеться, до того ж, варіанти не обмежуються придбанням валюти. Є можливість розмістити кошти на гривневих вкладах, або, якщо йдеться про значні суми (понад 100 тис. грн), придбати гривневі або валютні облігації – ОВДП.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України