Економіка

“Українці платять своїми життями”, – у МЗС України відреагували на антиукраїнські акції в Польщі

Міністерство закордонних справ України висловило рішучу позицію з приводу антиукраїнських акцій, які відбулися в Польщі.

Кричущими прикладами стали псування українського зерна на кордоні та демонстрація фермерів у Вроцлаві з антиукраїнськими гаслами.

Джерело: Польський міністр перепросив за розсипане на кордоні українське зерно

Ці дії, пов’язані з блокуванням українсько-польського кордону, не тільки завдають значної шкоди українській економіці, яка вже потерпає від російської агресії, а й порушують принципи українсько-польської солідарності. Таку заяву зробив речник МЗС Олег Ніколенко.

“Українці платять своїми життями, щоб польські та інші європейські міста жили в мирі. Це не повинно забуватися або сприйматися як належне”, – наголосив він.

За словами спікера, спроби радикальними або антиринковими заходами послабити економіку України лише підірвуть нашу здатність стримувати агресію Росії, створюючи додаткові загрози безпеці Польщі та її добробуту.

Ніколенко наголосив, що Україна щиро вдячна як польській владі, так і польським громадянам за підтримку та допомогу протягом цих двох років повномасштабного вторгнення Росії. Українська сторона завжди прагнула конструктивного підходу у розв’язанні питань, пов’язаних із транзитом українських зернових і торгівлею.

Нагадаємо: Польща отримала лист від ЄК із вимогою скасувати ембарго на зерно з України

“Очікуємо, що аналогічного підходу дотримуватиметься і влада Польщі, зокрема й у питаннях ефективного запобігання протиправним діям проти українських вантажів, належного реагування на риторику, яка завдає шкоди двостороннім відносинам. Переконані, що будь-які спроби підняти фундамент солідарності між нашими країнами і народами не увінчаються успіхом. Україна рішуче налаштована зміцнювати відносини дружби і взаємної поваги з Польщею, з якою має спільне європейське майбутнє”, – наголосив речник українського МЗС.

Нагадаємо, польські фермери заблокували ще один – шостий за рахунком – пункт пропуску на кордоні з Україною “Корчова – Краковець”.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України