Авторські статті

Україна знає, звідки РФ б’є по Харкову: у ЗСУ пояснили, що потрібно для захисту міста

Росіяни намагаються на повну використати “вікно можливостей”, поки Сили оборони України не отримали дозволу на удари західною зброєю по території РФ.

Україна знає, де російські С-300 і С-400, які б’ють по Харкову, знає, як їх знищити, але потрібен цей самий дозвіл, заявив командир роти ударних безпілотних авіаційних комплексів “Ахіллес” ЗСУ Юрій Федоренко, пише УНІАН.

“Є одне дуже суттєве питання. Воно пов’язане з тим, що наші партнери, зокрема, Сполучені Штати Америки, забороняють нам застосовувати низку вогневих засобів по території РФ. Тобто ми не можемо знищувати противника в районах його зосередження, де він концентрує легкоброньовану, броньовану техніку, певні артилерійські засоби та, що найголовніше, засоби протиповітряної оборони та системи С-300 і С-400, якими щодня руйнує Харків. Тобто Сили оборони знають де вони стоять, ми можемо їх знищити, у нас є чим знищити, але є заборона на застосування цих засобів”, – прокоментував ситуацію військовий.

Він зазначив, що зараз українські дипломати дуже потужно працюють над цим питанням. “Я думаю, що 3-4 тижні ми досягнемо того, що дадуть можливість ці вогневі засоби застосувати”, – додав Федоренко. Водночас на сьогодні росіяни мають “вікно можливості” і користуються цим.

“Перше – ми не можемо застосувати певні засоби, друге – Сили оборони накопичують вогневі засоби, техніку, боєприпаси, все необхідне для ведення бойових дій у рамках пакету допомоги США. Противник розуміє, що є два місяці, щоб показати максимальний результат”, – сказав Федоренко, пояснивши, що, зокрема, протягом орієнтовно двох місяців Україна має отримати техніку та боєприпаси для дистанційного ураження противника.

За його словами, росіяни зараз мають техніку, людей, сприятливу погоду для того, щоб далі тиснути на Харківщині. “Але чи реалізують вони ті наміри, які ставлять, повною мірою, – ні. Якщо говорити про напрямок Глибоке, де противник пройшов лінію держкордону, маючи частковий успіх, то Сили оборони вже стабілізували ситуацію повною мірою. І зараз триває системна робота з вибивання противника із займаних позицій, уже є конкретні успіхи. Якщо говоримо про Вовчанськ, ситуація набагато складніша”, – зазначив військовий.

За його словами, дуже жорстокі бої йдуть, і противник, станом на сьогодні, мав частковий успіх, але інтенсивність його просування не така активна, як вони планували. “Я думаю, що нам вдасться спільно зупинити наступ противника, накопичивши сили і засоби, переломити ситуацію на бік Сил оборони”, – сказав Федоренко.

Він наголосив, що чим менше авіації у ворога, тим менше ураження наноситиметься як по позиціях українських захисників, так і по мирних містах. Тому потрібно зменшувати присутність авіації ворога в повітрі, вражати ворога на території РФ, а для цього потрібні літаки F-16 і протиповітряні засоби в більшій кількості, зокрема зенітно-ракетні комплекси Patriot.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України