Економіка

Україна пропонує Бразилії розробити авіаційні ракети та інтегрувати їх на винищувачі Saab JAS 39 Gripen

Передає УМП.

Саме цей тип літаків став переможцем тендеру на постачання винищувачів нового покоління для Повітряних сил Бразилії за програмою F-X2.

Церемонія передачі першого винищувача відбулася у вересні 2019 року, тоді згідно з планами, спочатку льотні випробування проходили у Швеції, а у 2020 році на борту вантажного судна Elke літак доставили до Бразилії.

Контракт вартістю 5,4 млрд доларів на розробку під бразильські вимоги й виробництво 36 літаків, компанія підписала з командуванням Повітряними силами Бразилії в жовтні 2014 року.

На тендер також претендували французький винищувач Rafale фірми Dassault та американський F/A-18 Super Hornet від Boeing.

Компанія Saab відповідає за виробництво 13 літаків у Швеції, ще 8 винищувачів будуть зібрані спільно шведськими та бразильськими фахівцями. Решта 15 машин (8 одномісних та 7 двомісних) будуть зібрані на потужностях Embraer в Бразилії.

Зараз в Україні серійно виготовляються ракети Р-27 класу «повітря-повітря», що інтегровані під радянські винищувачі типу «МіГ» та «Су».

Їх виробництвом займається Державна акціонерна холдингова компанія «Артем», а дальність пуску у залежності від версії – від 50 до 95 км.

Інше Державне підприємство «Державне київське конструкторське бюро «ЛУЧ» не так давно презентувало перспективний проєкт – високоманеврову авіаційну керовану ракету класу «повітря-повітря» ближнього повітряного бою.

Вона оснащуватиметься інфрачервоною головкою самонаведення, неконтактним радіолокаційним датчиком цілі в міліметровому діапазоні та керованим вектором тяги двигуна.

Максимальна дальність пуску у передню напівсферу називають у 40 км.

Україна запропонувала Бразилії розробити авіаційні ракети для винищувачів Gripen

Керована ракета класу «повітря-повітря» ближнього повітряного бою розробки КБ «ЛУЧ»

Обидва типа ракет призначені для перехвату і ураження високоманеврових засобів повітряного нападу і розвідки при атаці.

Також ДККБ «ЛУЧ» є розробником високоманевреної керованої ракети ближнього бою «повітря-повітря» “«Грань».

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України