12 січня за сприяння US-Ukraine Business Council відбулася установча зустріч з метою налагодження постійної взаємодії між профільними українськими відомствами та провідними компаніями оборонно-промислового комплексу США для забезпечення української армії високотехнологічними видами озброєння та військової техніки, а також розвитку українського ОПК за рахунок партнерства.
Про це повідомляє прес-служба Міністерства оборони України.
У зустрічі взяли участь Міністр оборони України Олексій Резніков, Міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Павло Рябікін, Надзвичайний і Повноважний Посол України у США Оксана Маркарова, а також представники понад 30 американських корпорацій, які спеціалізуються на пріоритетних для оборонного сектору України напрямках виробництва.
Серед іншого, обговорювалися актуальні потреби Збройних Сил України, зокрема, щодо систем зв’язку, управління та автоматизації, аерокосмічних систем, систем ППО/ПРО, ракетного озброєння, спеціалізованих видів боєприпасів, рішень для військово-морських сил, технічної розвідки та РЕБ тощо.
«Це перша зустріч у подібному форматі. Вона була дуже продуктивною. Ми з колегою-міністром Павлом Рябікіним ознайомили представників американських корпорацій з планами наших відомств і потенційними можливостями для співпраці. Це один з конкретних напрямків розвитку стратегічного партнерства з США. Після візиту Президента України Володимира Зеленського до Вашингтону та підписання Рамкової угоди у нас дуже інтенсивна динаміка. Я побачив спільне зацікавлення у створенні постійно діючої платформи для комунікації, щоб налагодити прямий діалог з фахівцями. Ми запросили американських партнерів відвідати Україну, щоб ознайомитися з нашими виробничими майданчиками, які можуть в подальшому виконувати завдання з локалізації», — відзначив за підсумками зустрічі Міністр оборони Олексій Резніков.
Міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Павло Рябікін, в свою чергу, розповів про механізм залучення інвестицій, який став можливим завдяки змінам до законодавства.
«Минулого року було внесено зміни до законодавства, які відкривають можливість приватизації підприємств ОПК. Це створює передумови для залучення інвестицій і модернізації українських виробництв. Що одночасно сприятиме кращому оснащенню нашої армії і розвитку економіки. Ми бачимо тут простір для партнерства з американськими корпораціями» — зазначив Міністр з питань стратегічних галузей промисловості Павло Рябікін.
Наразі Міноборони та Мінстратегспром вживають заходів для створення ефективної та прозорої системи оборонних закупівель згідно з вимогами законодавства, які набрали чинності в силу з 1 січня 2022 року.