Війна рф проти України

Україна створила супердрон-камікадзе, здатний долетіти до Сибіру

В Україні неймовірними темпами розвиваються безпілотні технології. За деякими показниками ми випереджаємо багато країн. Тим більше, що держава інвестувала сотні мільйонів доларів у безпілотники далекого радіусу дії, які здатні шукати та вражати віддалені цілі.

Як пише The Economist, зараз їх виробляють півдюжини компаній, журналіст видання відвідав одне із підприємств з виробництва БПЛА.

Найкраща з нових моделей має дальність польоту три тисячі кілометрів і здатна досягти Сибіру.

Вона народжена необхідністю – Захід неохоче дає Україні зброю великої дальності – ця програма підірвала значну частину російської нафтової та військової інфраструктури», – зазначає видання.

The Economist нагадує про те, що Білий дім був незадоволений ударами українських дронів по російських нафтопереробних заводах. США висловлювали занепокоєння тим, що можуть «збільшитися ціни на нафту» або війна перейде до неконтрольованого конфлікту за схемою «очей за око», в якому в України менше шансів перемогти, ніж у Росії.

«Наразі Україна ігнорує американські поради щодо припинення ударів. «Детектив», офіцер розвідки, відповідальний за частину програми, каже, що він не отримував інструкцій зі згортання операцій. Так, минулого тижня відбувся перехід від націлювання на нафтову інфраструктуру, але це, мабуть, тимчасово. «Наші цілі змінюються з кожним днем. Ми не даємо росіянам спокою», – передає The Economist слова «Детектива».

Один із виробників безпілотників повідомив, що не всі американські представники погоджуються з політикою Білого дому. Він сказав, що його контакти «підморгували», коли передавали попередження і приватно говорили, «щоб ми продовжували».

Нагадаємо, модель нового барражуючого боєприпасу показали президентові України Володимиру Зеленському. БПЛА здатний вражати як наземні, і повітряні цілі.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України