Економіка

Запорізький розробник поставив 12 авіадвигунів для турецьких ударних безпілотників

Запорізький розробник та виробник авіадвигунів «Івченко-Прогрес» поставив до турецької компанії Baykar ще два двигуни АI-450 для ударних безпілотників Akinci

Передає Країна Сьогодні з посиланням на Національний Промисловий Портал

В лютому 2020 року ДП «Івченко-Прогрес» поставило до турецької компанії Baykar Makina Sanayi Ve Ticaret As ще два двигуни АI-450 на загальну суму 0,64 мільйонів доларів.

4 перших авіадвигуна АI-450 були поставлені компанії в 2018-му році, 6 авіадвигунів поставили в 2019-му. Таким чином, загальна кількість поставлених авіадвигунів до Туреччини складає 12 одиниць.

В компанії готують до польоту вже другий прототип безпілотника Akinci, в якому планується досягти швидкості апарату 500 км/год.

Український двигун АI-450

4,5 тонний ударний безпілотник оснащується двома турбогвинтовими двигунами серії АI-450 потужністю 450 к.с., розробленими запорізьким КБ «Прогрес» імені академіка О.Г. Івченко.

Україна поставила 12 авіадвигунів для турецьких ударних безпілотників - Країна Сьогодні — Новини України Онлайн

Завдяки потужним українським двигунам, безпілотник здатен підняти в небо 1,5 тонни озброєння та розвивати швидкість 463 км/год.

Потужні двигуни дозволяють оснастити Akıncı боєприпасами, що застосовує турецька бойова авіація, а саме далекобійними крилатими ракетами SOM з дальністю 250 км, зробленими  за технологією «стелс». Одна така ракета з бойовою частиною вагою 200 кг здатна високоточно знищити як стаціонарні так і  цілі, що знаходяться в русі.

Перші випробування бойового безпілотника Akıncı відбулися 3 грудня 2019 року

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України