Їдемо за кордон на авто: чи потрібна страховка?

Коли на дворі літо, а до сусідньої держави, як рукою сягнути, не варто марнувати часу і відправлятися у вояж найближчими вихідними. Особливо, якщо у вашій власності є транспортний засіб, на якому подорожувати завжди вигідніше та комфортніше.

Але пам’ятайте, що перед поїздкою варто застрахуватися. І насамперед це стосується вашого авто. Що гарантує такий поліс і де його придбати, читайте далі.

Зелений колір – рух дозволено

Страхування транспортного засобу при перетині кордону є обов’язковою умовою, що ретельно перевіряється митними службами. Поліс, який вам треба придбати, має назву «Зелена карта». Це так звана туристична автоцивілка, що діє на території іншої держави.

Слід зазначити, що «Зелена карта» – це міжнародний документ, що діє на території більш ніж 40 країн-учасників даної системи. Він має уніфіковану форму, та може бути оформлений у будь-якій страховій компанії. У нього немає аналогів чи підвидів.

Вартість цього полісу змінюється в залежності від держави відвідування, строку перебування на її території та типу автомобілю. Також враховується курс євро на момент укладання угоди. Купівля страховки за кордоном обійдеться вам значно дорожче, адже там діє інша система підрахунку вартості. Тому вигідніше подбати про оформлення, перебуваючи вдома.

Перевірити приблизну вартість «Зеленої карти» для своєї машини можна за допомогою онлайн калькулятора на будь-якому порталі страхової компанії. Також варто пам’ятати про можливість придбання її в інтернеті. Наприклад, Зелена карта Оранта може бути оформлена відразу на сайті та доставлена у найкоротші строки на адресу замовника. Достатньо лише вірно заповнити спеціальну форму на порталі.

Особливості користування

Оригінал полісу слід обов’язково мати при собі під час подорожі. У випадку аварії його слід пред’явити постраждалій стороні та представникам поліції. Після оформлення ДТП усі дані будуть передані в уповноважену страхову компанію, яка й займеться розв’язанням питання компенсації третім особам. Від вас у даному випадку нічого не залежатиме.

Важливо пам’ятати, що якщо ви є винуватцем аварії, то на виплати ви не можете розраховувати, навіть при пошкодженому авто. Зелена карта діє виключно в інтересах третіх осіб. Для захисту свого автомобіля варто задуматися над придбанням іншого полісу – КАСКО. Але це вже зовсім інша історія.

Вдалих та безаварійних подорожей!

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Avatar

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

two + 16 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh