Економіка

Європейський оборонний конгломерат KNDS відкрило підрозділ в Україні: це про Leopard 2, Caesar, PzH 2000 та снаряди

Об’єднання німецького Krauss-Maffei Wegmann та французького Nexter тепер напряму діє в Україні

Джерело: Defence Express

Європейський оборонний конгломерат KNDS, який є об’єднанням німецького Krauss-Maffei Wegmann та французького Nexter, повідомив про відкриття в Україні свого підрозділу. Входження цієї компанії до України має величезне значення, бо наразі Сили оборони використовують величезну кількість озброєння за яке відповідає саме KNDS.

Зокрема можливо вказати, що саме KNDS виробляє та обслуговує танки Leopard 1 та Leopard 2 та машини на їх базі, САУ CAESAR та PzH 2000, колісні бойові машини AMX 10RC. І як зазначено у повідомленні метою відкриття українського підрозділу є ефективніше технічне обслуговування та ремонт, включно із капітальним, цього озброєння. Але не цьому перелік напрямів спільних робіт не завершується.

Leopard 2A7
Leopard 2A7

 

“KNDS і українська промисловість також мають намір спільно виробляти в Україні 155-мм артилерійські боєприпаси та запасні частини за передовими технологіями”, – йдеться у повідомленні.

Варто додати, що KNDS взагалі є одним з основних виробників боєприпасів у Європі й випускає всю номенклатуру боєприпасів від снарядів до автоматичних гармат і мінометних мін до танкових та артилерійських боєприпасів. При цьому такий відомий снаряд, як Bonus, що вміє нищити одразу дві цілі, це також KNDS.

Також увагу привертає анонс виробництва запасних частин, що означає ще більше пришвидшення ремонту озброєння. Більше того, це вже про виробництво компонентів та створення відповідної виробничої бази.

Заходження таких компаній як KNDS до України має величезне значення і через потребу подальшого озброєння ЗСУ у довгостроковій перспективі. Зокрема в активі KNDS – RCH-155, яку ЗСУ мають отримати у кількості 54 одиниці, а їх постачання запаковано з 2025 року. Також на плечах KNDS всі подальші модернізації Leopard 2 тощо.

RCH-155
RCH-155

 

Саме тому створення потужностей з ремонту та обслуговуванню озброєння та військової техніки KNDS в Україні варто розглядати лише як першу сходинку. Бо надалі мова повинна йти про локалізоване виробництво та участь у виробничих ланцюгах. При цьому не лише в інтересах ЗСУ, бо наявний світовий дефіцит озброєння диктує нові вимоги й експорт до Німеччини з Австралії німецької колісної бойової машини Boxer є тому свідченням.

А на останок варто додати, що створення підрозділу KNDS в Україні є наслідком домовленості між міністрами оборони Німеччини та Франції Борисом Пісторіусом та Себастьяном Лекорню у березні цього року.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України