Політика

Європа як новий союзник України: перспективи без США

Можливість заміни підтримки США європейськими країнами у війні в Україні

Втрачена підтримка США стане значним ударом, але завдяки допомозі з боку європейських союзників, Україна матиме змогу продовжити свою оборону. Наступного року Україна планує витратити 2,2 трильйона гривень (приблизно 50 мільярдів євро) на оборону і безпеку, що становить 26% ВВП країни.

Роль європейських країн

Український президент Володимир Зеленський, попри побоювання щодо втрати американської підтримки, вважає, що з підтримкою Європи Україна залишиться стійкою. Активність європейських країн зростає: більш ніж десять лідерів відвідали Київ, а ЄС планує військовий пакет допомоги на суму не менше 20 мільярдів євро.

Колишній український міністр закордонних справ Дмитро Кулеба зазначив, що Україна має приблизно шість місяців до відчутної нестачі зброї.

Військова та фінансова підтримка

  • Чисельність українських сил становить 980 тисяч солдатів.
  • Російська армія хоче розширитися на 180 тисяч, досягнувши 1,5 мільйонів військових.
  • Україна втратила 46 тисяч солдатів, але продовжує утримувати позиції за допомогою союзників.

За даними Інституту стратегічних досліджень, росія витратила 13,1 трильйона рублів на військові видатки минулого року.

Хоча США були основним постачальником зброї, Україна отримала значну допомогу від європейських країн у вигляді техніки, такої як танки, системи протиповітряної оборони та артилерійські установки.

Навіть без американської допомоги, Україна зможе продовжити боротьбу, завдяки підтримці Європи та власним виробничим потужностям.

Джерело

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України