Європейські країни думають про майбутнє без американських військових
Європейські столиці перебувають у пошуку рішення через можливе скорочення військової присутності США. Під час своєї першої поїздки в Європу в лютому, міністр оборони США Пітер Хегсет дав зрозуміти, що військова присутність Америки на континенті не буде вічною, що викликало широку стурбованість у регіоні.
Скорочення військових сил: можливі наслідки для оборони
Хоча офіційні особи США та Європи постійно заперечують наміри змінити зобов’язання перед НАТО, у багатьох залишаються сумніви щодо зменшення військової потужності в Європі. Колишній командир американської армії, відставний генерал-лейтенант Бен Ходжес, впевнений у скороченні військ США на континенті.
- У середині 20-го століття військова присутність США у Європі досягала понад 400,000 військових, сьогодні їх кількість коливається між 70,000 та 90,000.
- Відхід американських військ відбулиться за рахунок великих витрат для європейських держав і США.
- Німецький економічний інститут IW Cologne попереджає, що для заміщення військових потужностей США у Європі знадобиться від 10 до 12 років.
Розмаїття думок у європейських урядах
Не всі країни Європи поділяють одностайну думку щодо підготовки до можливого військового зменшення. Німеччина, Польща та Фінляндія закликають до координації дій. Однак, через політичні зміни в США, питання ще обговорюється.
Відхід або скорочення американських військ може значно вплинути на безпеку Європи, особливо в умовах посилення ролі росії у регіоні, наголошує експерт Бен Харріс.