У Польщі заступник голови Комітету Європарламенту з безпеки та оборони Міхал Дворчик піддав критиці роботу Польської збройової групи PGZ, вказавши на серйозні проблеми у діяльності компанії попри очікуваний прибуток на рівні 2,8 млрд злотих у 2025 році.
За словами Міхала Дворчика, у PGZ спостерігаються катастрофічні показники експорту озброєнь, а також нестабільність у керівництві: протягом останніх 10 років на посаді генерального директора змінилося дев’ять осіб. Це, на його думку, перешкоджає реалізації довгострокових оборонних проєктів.
Серед проблемних напрямів він назвав програму безпілотника PGZ-19R Orlik. Контракт на створення цього комплексу був підписаний у 2018 році, передбачалося постачання 12 комплексів для Війська Польського, однак досі не передано жодного. Постачання не розпочалося, хоча реалізація проєкту формально триває.
Окремо Міхал Дворчик зупинився на виробництві 155-мм боєприпасів. За його даними, річні обсяги випуску зросли з 5 до 25 тисяч одиниць, але такі масштаби, як зазначив політик, покрили б менше ніж тиждень активних бойових дій. Хоча Польща інвестує в розширення виробництва й ставить за мету 150–180 тисяч боєприпасів на рік, цей показник він також вважає недостатнім.
У керівництві PGZ, як повідомляється, висловили сумнів щодо оприлюднених оцінок витрати боєприпасів Збройними силами України на рівні 4–9 тисяч снарядів на добу.
Міхал Дворчик також звернув увагу на темпи будівництва укріплень на східному кордоні Польщі. За понад два роки на кордоні з Росією та Білоруссю споруджено лише близько 100 км інженерних укріплень із загальної довжини кордону 620 км.
