ЄС|NATO

ЄС зможе виготовити мільйон боєприпасів для України вчасно

Європейський Союз зможе виготовити один мільйон боєприпасів для України до кінця зими 2024 року.

Про це заявила представниця Єврокомісії Йоганна Бернсель під час брифінгу в Брюсселі, повідомляє Суспільне.

Про це вона повідомила на брифінгу в Брюсселі.

Спікер зовнішньополітичної служби ЄС Петер Стано додав, що країни Євросоюзу вже надали Україні 300 тисяч снарядів і 3300 ракет із запасів. На сьогодні виконано вже понад 20 контрактів. Станом на кінець грудня 2023 року контракти передбачали постачання Україні щонайменше 180 000 боєприпасів.

«Для того щоб Україна могла захистити себе на полі бою, їй потрібно багато протиракетних засобів, ракет, ППО і всього іншого, щоб збивати безпілотники з повітря і на фронті на сході країни. Уже йде війна на виснаження, яка ведеться переважно за допомогою артилерії, тому українські партнери потребують багато чого. Ми повідомляємо про це країнам-членам», — сказав Стано.
Читайте також:

29 листопада глава МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що Європейський Союз надасть Україні раніше обіцяний мільйон боєприпасів, проте залишається відкритим питання щодо термінів доставки.

На початку травня 2023 року Рада ЄС підтримала ініціативу, у межах якої Україні планували передати мільйон артилерійських снарядів до кінця 2023 року.

5 вересня Європейське оборонне агентство підписало перші контракти зі спільної закупівлі артилерійських снарядів для українських військових.

13 листопада під час пресконференції глава дипломатії Європейського союзу Жозеп Боррель заявив, що країни ЄС можуть не встигнути поставити Україні мільйон артилерійських снарядів до кінця 2023 року, як було заплановано раніше.

За його словами, Європейський союз завершив першу частину плану поставок. У рамках цього етапу Україні передавали снаряди, які вже були в арсеналах країн-членів блоку. Загалом було поставлено близько 300 тисяч артснарядів.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України