Валдіс Домбровскіс, Європейський комісар з питань торгівлі, закликає Польщу, Угорщину та Словаччину скасувати свої односторонні торговельні бар’єри щодо України.
Висвітлюючи зусилля ЄС щодо збалансування захисту ринку для європейських фермерів із зобов’язаннями за торговельними угодами, Домбровскіс виступає за єдиний підхід до підтримки інтересів ЄС та України на тлі поточних викликів.
Європейський комісар з питань торгівлі Валдіс Домбровскіс закликав Польщу, Угорщину та Словаччину скасувати свої незалежні обмеження на імпорт української сільськогосподарської продукції. Виступаючи на засіданні Комітету Європейського парламенту з питань сільського господарства, Домбровскіс наголосив на розробці Європейською Комісією (ЄК) захисних заходів та механізму експортного контролю з Україною, спрямованих на пом’якшення впливу на європейських фермерів потенційного надлишку українського сільськогосподарського імпорту, такого як зерно, кукурудза та насіння соняшнику.
Домбровскіс підкреслив, що ця система експортного контролю, яка діє між Україною та Румунією, стикається з проблемами у відносинах з Польщею, Угорщиною та Словаччиною через продовження ними односторонніх торговельних обмежень. Ці дії не лише суперечать повноваженням ЄС у сфері торговельної політики, але й порушують зобов’язання в рамках Угоди про вільну торгівлю з Україною та правила Світової організації торгівлі (СОТ).
Крім того, Домбровскіс звернув увагу на пропозицію ЄК щодо автономних торговельних заходів для допомоги країнам, на які негативно впливає український експорт. Ця пропозиція включає встановлення квот на “чутливі продукти”, такі як яйця, цукор та соняшникова олія, на основі середніх показників імпорту за 2022-2023 роки.
Незважаючи на те, що Україна відновила експорт через Чорне море, Домбровскіс наголосив на важливості “коридорів солідарності”, зазначивши, що обсяги чорноморського експорту ще не повернулися до доконфліктного рівня.
Нагадаємо -12 лютого польські фермери розсипали українське зерно на кордоні.
Польські фермери, які протестують на кордоні з Україною, розсипали зерно з трьох українських вантажівок, що вʼїхали на територію Польщі.
Сьогодні польський міністр перепросив за розсипане на кордоні українське зерно