ЄС|NATO

ЄС заблокував 22 мільярди євро для Угорщини

Європейська Комісія 22 грудня схвалила угорську програму про співробітництво на період 2021-2027 років, але не виділятиме гроші на фінансування її програм до розв’язання проблем з верховенством права

Комісія пояснює це тим, що Угорщина не дотримується Хартії основних прав, що закріплює головні політичні, соціальні та економічні права громадян Європейського Союзу, передає LIGA.Бізнес.

Програма була схвалена під обіцянку Угорщини розв’язати питання, що стосуються, зокрема, обмеження академічної свободи та права на притулок. Ще одна умова – забезпечення верховенства права в Угорщині.

Поки ці обіцянки не будуть виконані, Єврокомісія блокуватиме виділення майже всіх 22 млрд євро з Фонду згуртованості – одного з п’яти структурних фондів ЄС – у бюджетному періоді 2021-2027 років.

Трансферти призначені для вирівнювання рівня життя між найбагатшими та найбіднішими країнами Євросоюзу.

Угорщина зможе отримати близько 1,5% від заблокованої суми на підготовку конкретних операційних програм, передбачених угодою з Єврокомісією. Вони стосуються освіти дітей з неблагополучних родин, оновлення залізничного транспорту, допомоги регіонам, які постраждали після закриття вугільних заводів.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України