Техно

ЄС скасовує платний роумінг для України: раніше це стосувалося лише країн Євросоюзу

Європейський Союз запровадить Україну в зону свого безкоштовного роумінгу. Це дозволить українцям по всьому ЄС та на батьківщині користуватися послугами своїх мобільних операторів та не платити за дзвінки з-за кордону.

Про це заявила голова Єврокомісії Урсула фонд дер Ляйєн. “Ми дамо можливість Україні максимально використати її потенціал. Спираючись на успіх шляхів солідарності для забезпечення безперебійного доступу до єдиного ринку”, – повідомила вона під час свого виступу 14 вересня, який транслювався у Twitter.

Що таке роумінг?

Роумінг – послуга, яка дозволяє користуватися вашим мобільним оператором у будь-якій точці світу, не змінюючи тарифи, сім-карту. Наприклад, якщо українець користується своїм телефоном у Єгипті, він автоматично підключається до місцевих операторів мобільного зв’язку.

якщо йому дзвонять з України в той момент, коли він перебуває в Єгипті, доведеться оплачувати дзвінок, вартість якого залежить від оператора. Загалом така плата суттєво вища, ніж вартість дзвінків у межах однієї країни.

А який роумінг діє всередині ЄС?

Для країн ЄС з 2017 року умовно діє “внутрішня мережа”. Поляк може користуватися своїм телефоном у Німеччині так само, як і вдома. Тариф не змінюється, за роумінг не потрібно платити. Таке правило запровадили для мобільності через часте пересування жителів ЄС усередині Союзу.

Після початку повномасштабної війни європейські мобільні оператори з власної ініціативи запропонували біженцям безкоштовний роумінг на обмежений час. Це мало вирішити проблему комунікації між біженцями та їхніми сім’ями, які залишилися в Україні.

Що змінять нові правила?

Українці матимуть такі ж можливості користуватися мобільним зв’язком, як і жителі країн ЄС. По-перше, це спростить комунікацію. По-друге, символічно дає можливість українцям наблизитись до повноцінної євроінтеграції.

Важливо також зазначити, що навіть після закінчення війни українці зможуть подорожувати до ЄС та скористатися нагодою не платити за роумінг.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України