Економіка

ЄС шукає активи російських олігархів на 115 млрд євро, – Bloomberg

Європейський Союз намагається знайти та заморозити активи російських мільярдерів, які перебувають під санкціями.

За даними Bloomberg, ЄС заморозив активи на суму 20,9 млрд євро ($22 млрд), що становить лише частину загальної суми інвестицій РФ в ЄС, яка в 2019 році оцінювалася в 136 млрд євро. У зв’язку з цим, європейська влада намагається вдосконалити механізми пошуку активів та зобов’язати фізичних і юридичних осіб, які перебувають під санкціями, подавати декларації, а також ввести додаткові вимоги до звітності банків та обмеження для осіб, які допомагають ухилятися від санкцій.

У березні 2022 року була створена спеціальна робоча група, яка займається пошуком російських активів в ЄС. За словами представника виконавчого органу ЄС Крістіана Віганда, загальна сума заморожених активів в блоці збільшилася більш ніж втричі з квітня 2022 року і перевищує блокування значних активів Центрального Банку Росії.

На листопад 2022 року ЄС заморозив 68 млрд євро російських активів, а Великобританія заморозила російські активи на $20 млрд. Інший крок в напрямі санкцій проти Росії був зроблений 27 лютого 2022 року, коли Європа пообіцяла відключити Росію від SWIFT та ввести санкції проти Центробанку та олігархів.

Замороження активів російських олігархів та компаній, які перебувають під санкціями, є одним із способів тиску на Росію з боку Заходу в контексті геополітичних напружень та конфлікту на Україні. Зокрема, замороження активів європейськими країнами та США має на меті позбавити Росію ресурсів для фінансування своїх військових дій та економіки, а також покласти економічний тиск на керівництво країни для досягнення мирного врегулювання конфлікту.

У той же час, замороження активів може мати негативний вплив на економіку та фінансову систему країн, що здійснюють ці заходи. Наприклад, такі дії можуть призвести до втрати довіри до фінансової системи країни та зменшення інвестиційного клімату, що може негативно відобразитися на економічному зростанні.

У будь-якому випадку, замороження активів російських олігархів та компаній є складною та багатогранною проблемою, яка потребує збалансованого підходу та розумних рішень з боку влади. Наразі ЄС та США продовжують намагатися знайти ефективні способи пошуку та замороження активів Росії, які перебувають під санкціями, з метою забезпечення національної безпеки та мирного врегулювання конфлікту.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України