ЄС|NATO

ЄС планує серйозні зміни щодо отримання прав водія

Брюссель планує переглянути правила отримання прав водія. Директива Комісії ЄС має бути готова до кінця березня. Перша інформація вже проникла в мережу.

Брюссель працює над новим керівництвом з прав водія. Планується створення бази даних, яка полегшить обмін інформацією в ЄС. Водійські права невдовзі можуть відкликати у будь-якій точці ЄС – незалежно від того, в якій країні зареєстровано автомобіль. Рівні алкоголю та наркотиків мають бути стандартизовані, так само як і штрафи та система нарахування балів.

Але це ще не все: ЄС хоче в майбутньому запровадити обмеження швидкості залежно від вікових груп. Молодим водіям тоді дозволять рухатися зі швидкістю не більше 90 км/год, навіть автомагістралями. Для нових водіїв може бути навіть запроваджено заборону на водіння у нічний час. Після випробувального терміну всім водіям-початківцям доведеться заново скласти іспит з водіння.

ЄС також планує запровадити нові права водія класу B+. Максимальна вага для звичайних прав водія категорії B буде істотно знижена – з 3 500 до 1 800 кілограмів. Будь-кому, хто хоче водити більш важкі транспортні засоби, у майбутньому будуть потрібні права водія B+ – і йому має бути не менше 21 року.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України