Заборона була запропонована “майже непомітно” для громадськості, повідомляє “Neue Zürcher Zeitung” (NZZ). Згідно з проектом нового закону ЄС про пакування та пакувальні відходи, кавові капсули повинні випускатися в обіг лише в тому випадку, якщо вони придатні для компостування. Звичайні капсули із алюмінію або пластику більше не будуть дозволені.
Вплив на ринок буде величезним, тому що, наприклад, тільки в Німеччині та Австрії від 30 до 40 відсотків домогосподарств оснащені капсульними машинами.
Nespresso та іншим постачальникам доведеться повністю перебудувати свій капсульний бізнес у ЄС.
Алюмінієві або пластикові кавові капсули вважаються шкідливими для навколишнього середовища, тому що вони часто потрапляють у сміття. Однак результати досліджень показують, що кавові капсули аналогічні або навіть кращі за інші методи приготування кави з точки зору енергетичного та екологічного балансу.
У 2017 році, наприклад, вчені США вперше проаналізували екологічний слід різних видів препаратів у «Журналі промислової екології». Вони дійшли висновку, що «всупереч поширеній думці, кавові капсули, можливо, є найбільш екологічним варіантом». Класична кава з фільтром має найбільший кліматичний слід (виражений в еквіваленті CO2), за ним йдуть кавопреси (French Press) та кавові капсули. Найнешкідливіше для клімату розчинна кава.
Кавоварка з фільтром зайняла останнє місце, тому що при цьому способі використовується найбільше кавового порошку на чашку та багато енергії, щоб нагріти воду та зберегти її теплою.
Досі незрозуміло, чи переживе запропонована заборону законодавчий процес у парламенті та Раді ЄС
Галузева асоціація “Європейська федерація кави”, до якої також належить Nestlé, хоче торпедувати цей проект ЄС. Асоціація стверджує, що з екологічного погляду заборона на алюмінієві та пластикові капсули нічого не дасть. Крім того, капсули, що компостуються, не є панацеєю, оскільки для їх переробки спочатку необхідно створити інфраструктуру.