ЄС|NATO

ЄС офіційно визнав українські COVID-сертифікати в застосунку Дія

Як сказано на сайті Європейської комісії, країни Євросоюзу будуть готові приймати українські COVID-сертифікати з 20 серпня.

Про це повідомило Міністерство цифрової трансформації.

У відомстві наголосили, що громадяни України знову зможуть безпечно подорожувати без обмежень, які спричинила пандемія коронавірусу.

Під час запланованого на 20 серпня брифінгу представники Мінцифри, Міністерства охорони здоров’я та ЄС розкажуть про проєкт, його технічну частину, як все буде працювати та коли українці зможуть подорожувати із сертифікатами в Дії.

COVID-сертифікат — це документ у Дії, який підтверджуватиме статус про вакцинацію, негативний результат ПЛР-тесту або те, що людина одужала від коронавірусної хвороби. Сертифікат з’явиться поруч із іншими цифровими документами в Дії.

Коли можна буде подорожувати в ЄС з COVID-сертифікатом в Дії?

Як сказано на сайті Європейської комісії, країни Євросоюзу будуть готові приймати українські COVID-сертифікати з 20 серпня.

Хто може отримати COVID-сертифікат?

Всі громадяни України, які отримали повний курс вакцинації від COVID-19 на території країни. Тобто зробили два щеплення.

Які вакцини визнаються?

На цей час Україна визнала такі вакцини:

  • Pfizer,
  • Moderna,
  • CoronaVac,
  • AstraZeneca,
  • Vaxveria (AstraZeneca),
  • CoviShield,
  • Janssen (Johnson & Johnson).

Чому у мене не відображається COVID-сертифікат?

Станом на 19 серпня в додатку Дія триває бета-тестування цієї послуги. Таким чином COVID-сертифікат відображається тільки для тих, хто раніше встановив тестову версію Дії. При цьому сертифікат не з’явиться автоматично, оскільки це медична інформація. Щоб отримати документ, потрібно відкрити розділ послуг і замовити ковідний сертифікат.

5 липня першим користувачам додатку Дія стали доступні цифрові COVID-сертифікати вакцинації.

Також в Україні видають міжнародні свідоцтва про вакцинацію. Їх можна отримати у сімейного лікаря в паперовій формі двома мовами.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України