Економіка

ЄС надав Україні новий транш на 1,5 млрд євро

Європейський Союз 22 червня оголосив про виплату Україні шостого у 2023 році траншу макрофінансової допомоги у розмірі 1,5 млрд євро

Про це повідомила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, передає «LIGA.Бізнес».

«Я рішуче засуджую російські удари по українській інфраструктурі зберігання та експорту зерна. Поки Росія продовжує свою безжальну війну, ми продовжуємо підтримувати Україну. Сьогодні ми виплатили ще 1,5 млрд євро, щоб допомогти державі функціонувати та відновлювати інфраструктуру», – йдеться у заяві фон дер Ляєн.

Гроші надаються на пільгових умовах. Термін погашення кредиту становить 35 років. Відсотки та інші платежі за обслуговування боргу замість України платитимуть країни ЄС.

З початку повномасштабної війни це вже 12-й транш макрофінансової допомоги. З березня 2023 року їх виділяють щомісяця в однаковому розмірі 1,5 млрд євро.

«Від початку повномасштабної війни ЄС спрямував до України 17,7 млрд євро макрофінансової допомоги. Ці кошти сприяли підтримці макроекономічної стабільності в країні, а також допомагають фінансувати пріоритетні видатки держбюджету своєчасно та у повному обсязі. ЄС є ключовим партнером України, який продовжує відігравати ключову роль у пришвидшенні нашої перемоги та зміцненні економічної стійкості країни», — прокоментував міністр фінансів України Сергій Марченко.

6 грудня 2022 року країни ЄС затвердили пакетну угоду, яка передбачає надання Україні 18 млрд євро на фінансування дефіциту бюджету у 2023 році.

20 червня 2023 року Європейська Комісія запропонувала створити спеціальний інструмент фінансування в обсязі близько 50 млрд євро, який забезпечить послідовну, передбачувану підтримку України на період 2024-2027 років.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України