Такі машини нашим військовим зайвими точно не будуть, тим більш є уже відповідний прецедент
Джерело: Defence Express
Протягом 2022 року в рамках військово-морської місії Європейського Союзу IRINI, яка була спрямована на підтримку ембарго ООН на поставку зброї в Лівію, під час двох епізодів було вилучено і конфісковано майже 150 одиниць військової техніки.
Група депутатів Європарламенту, яку очолює парламентар від Нідерландів Барт Гротуіс, а в учасниках також є глава підкомітету від оборони депутат від Франції Наталі Пуазо, закликає цю військову техніку передати Збройним Силам України. Відповідну пропозицію ця група парламентарів планує розіслати в п’ятницю 27 жовтня, зокрема на адресу Комітету Ради Безпеки з політики та безпеки (PSC) та Фонду миру для підтримки України. Про це йдеться у публікації видання Politico.
В цій історії йдеться зокрема про партію в 41 бронеавтомобіль BATT UMG, виготовлених в ОАЕ, котрі у жовтні 2022 року намагалось доставити до Лівії голландське судно MV Meerdijk. Ці бронемашини мали фактично отримати війська фельдмаршала Хафтара, хоча на цю техніку не було жодних супроводжуючих документів.
Цікаво, що завод-постачальник цих BATT UMG стверджує, що ці машини мали бути доставлені в Лівію лише для “підтримки громадського порядку”, що начебто не суперечить ембарго ООН. Але в цій історії санкційний комітет ООН вирішив інакше, усі 41 бронемашин були конфіксовані після огляду судна, після чого голландське MV Meerdijk далі продовжило плавання.
А от цікаво, що за кілька місяців до того, влітку 2022 року військово-морська місія ЄС на іншому судні, що прямувало до Лівії, конфіскувала понад 100 позашляховиків Toyota, переобладнаних під “технічки” для розміщення різних типів озброєння.
Ця техніка стоїть на складі біля Марселю у Франції, і по суті перебуває у “підвішеному” юридичному стані. Тому окремі європарламентарі й пропонують, що замість просто тримати ці машини на зберіганні, краще її віддати туди, де вона потрібна, тобто Силам оборони України.
Тим більш, що тут вони посилаються на той приклад, який уже подали США, коли на початку місяця цього року прийняли рішення віддати Україні конфісковану іранську зброю, хоча там там буквально автомати й ПТРК.