ЄС|NATO

ЄП підтримав надання Україні нового пакета допомоги на 18 мільярди євро

Відповідні поправки до регуляторних законодавчих актів, які дозволять реалізувати нову формулу «макрофін плюс», проголосували 24 листопада.

Загалом проголосував 571 депутат: «за» – 507, «проти» – 38, «утрималися» – 26. Зокрема, у пакеті проголосовані три документи: дві поправки та безпосередньо пропозиція Єврокомісії.

Поправки внесені до Багаторічної фінансової перспективи ЄС на 2021-2027 роки та Фінансової директиви й спрямовані на зміну підходу до гарантій макрофіну: якщо раніше фінансування виділялося під гарантії держав-членів на випадок, якщо держава-реципієнт макрофіну не зможе виплатити кредити, то після схвалення парламентом ЄС зможе виділити Україні за таких самих умов, як і для держав-членів ЄС – під гарантії бюджету Європейського союзу.

Третій документ, який проголосував Європарламент – «Пропозиція для регламенту Європейського парламенту та Ради для створення інструменту підтримки України на 2023 рік (макрофінансова допомога плюс)». Цей документ далі має затвердити Європейська рада і має бути підписаний двома президентами – Європарламенту та Євроради. Сам документ налічує 39 сторінок та містить детальний опис механізму виділення 18 млрд євро Україні.

Очікується, що ВРУ ухвалить рішення 6 грудня.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України