Економіка

ЄК заявила про домовленості з сусідами України щодо імпорту агропродукції: МЗС протестує

Європейська Комісія за результатами переговорів досягла принципової угоди з Болгарією, Угорщиною, Польщею, Румунією та Словаччиною щодо імпорту української агропродукції

Про це повідомив віцепрезидент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс, передає «Бізнес.Цензор».

«Я радий оголосити, що ми досягли політичного рішення щодо імпорту української агропродукції до ЄС. Ми домовилися з Україною та п’ятьома її сусідніми країнами-членами ЄС, як врегулювати ситуацію», – сказав Домбровскіс.

Так, ключовим елементом досягнутих домовленостей, що також погоджено з Україною, є, зокрема, скасування односторонніх заходів щодо імпорту української продукції з боку згаданих країн.

Водночас застосовуватимуться виключні захисні заходи для чотирьох продуктів – пшениці, кукурудзи, ріпаку та соняшникового насіння. Водночас, Єврокомісія виділить додатково 100 млн євро для допомоги фермерам у згаданих державах ЄС.

Крім того, будуть порушені розслідування щодо необхідності застосування захисних заходів у імпорті інших продуктів з України, включаючи соняшникову олію.

При цьому сторони продовжуватимуть працювати для того, щоб забезпечити експорт українських товарів в інші країни з використанням «коридорів солідарності» ЄС.

Водночас Україна висловила протест Польщі та Євросоюзу через запровадження обмежень на імпорт української продукції, передає Міністерство закордонних справ.

Зокрема, 28 квітня до посольства Польщі в Україні та представництва ЄС в Україні передані ноти МЗС щодо категоричної неприйнятності ситуації щодо торговельних обмежень на імпорт аграрної продукції України.

У відомстві наголосили, що такі обмеження, якими б причинами вони не обґрунтовувалися, «не відповідають Угоді про асоціацію між Україною та ЄС та принципам і нормам Єдиного ринку ЄС».

«Існують всі правові підстави для негайного відновлення експорту українських аграрних товарів до Польщі, Румунії, Угорщини, Словаччини та Болгарії, а також продовження безперешкодного експорту до інших держав-членів ЄС та загалом безперешкодного транзиту усієї української продукції в інші країни як у межах, так і поза межами ЄС», – підкреслили в МЗС.

Також Україна закликала партнерів до пошуку збалансованого рішення на основі законодавства ЄС, Угоди про асоціацію та в дусі солідарності.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України