Економіка

ЄК може вжити заходів проти Польщі за блокаду фур на кордоні з Україною

Єврокомісія може вжити відповідних заходів проти Польщі, якщо польська влада не вирішить питання блокування пунктів пропуску на кордоні з Україною, повідомляє польське RMF FM.

Єврокомісія наполягає, що польська влада зобов’язана забезпечити товаропотік з України через “коридори солідарності”.

“Польська влада, відповідно до законодавства ЄС, зобов’язана забезпечити вільний рух українських вантажівок на прикордонних переходах”, – повідомив RMF FM речник ЄК.

Дехто в Єврокомісії вважає, що влада Польщі не робить усього можливого, аби вирішити проблему та припинити протест польських перевізників. Брюссель, своєю чергою, явно втрачає терпіння.

Нагадаємо: Кількість фур на українсько-польському кордоні зменшилася на 20-25% від початку блокади

Офіційно ЄК не хоче коментувати заходи, які може вжити проти польської влади, оскільки запевняє, що переговори з Польщею та Україною тривають.

“Єврокомісія все ще підтримує контакти з владою обох країн, ми не можемо коментувати потенційні заходи, оскільки обговорення тривають”, – зауважив речник ЄК.

Водночас представники профільних міністерств України та Польщі, Директорат ЄК з питань з транспорту та мобільності знову провели перемовини на пункті пропуску “Дорогуськ”. Ключовим питанням зустрічі було напрацювання спільних рішень для розблокування кордону, пише ЦТС.

“Ключова вимога протестувальників – повернення до системи дозволів. Ця вимога виконана бути не може, про що заявила українська сторона, а в DG MOVE наголосили, що таке питання не може бути предметом цієї зустрічі”, – зауважили в українському Мінінфраструктури.

Нагадаємо: Відбулись тристоронні перемовини щодо розблокування пунктів пропуску польськими перевізниками. Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України спільно з Міністерством інфраструктури Польщі та Директоратом Єврокомісії з питань транспорту та мобільності 15 листопада провели перемовини на пункті пропуску “Дорогуськ”. Ключове питання – напрацювання спільних рішень для розблокування кордону.

При цьому угода про лібералізацію вантажних перевезень між Україною та ЄС буде діяти щонайменше до 30 червня 2024 року.

У результаті перемовин сторони напрацювали спільні рішення та запропонували їх польським протестувальникам. Останні пропозиції не погодили.

“Сторони продовжують пошук рішень, які б дозволили вирішити ситуацію”, – зазначили у відомстві.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України