Авторські статтіТехно

Учені: Земля – це планета черв’яків

Фахівці, що працюють в США та Ізраїлі, досліджували дані, що стосуються біомаси всіх живих істот, що мешкають на планеті. Результати їх аналізу виявилися несподіваними.

Вчені прийшли до висновку, що Земля – планета черв’яків. Їх кількість оцінюється в 400 квадрильйонів. Квадрильйон – це мільйон мільярдів. Чисельність людей менше 60 мільйонів разів.

Втім, це те, що стосується чисельності. По біомасі показники черв’яків помітно скромніші.

Біомаса всіх живих істот Землі – сотні мільярдів тонн. Люди займають в ній лише одну десятитисячну. Це на грані того, що називають статистичною помилкою.

Вчені визначили, зараз на планеті в масі тіл всіх живих істот пов’язано 550 мільярдів тонн вуглецю. На мешканців моря припадає лише 1%.

450 мільярдів тонн – це рослини. З них більше 98% є наземними. На другій позиції, як не дивно, бактерії. Їх біомаса – 70 мільярдів. У грибів цей показник – 12, а в одноклітинних – 7.

У людей загальна маса вуглецю в тілах оцінюється вченими на рівні 0,06 мільярдів тонн. У членистоногих вона в 150 разів більше.

Якщо оцінювати по біомасі, Земля є планетою наземних рослин. Але серед них розподіл є вкрай непропорційним. Якщо взяти типовий ліс, то на 1% перебувають там рослин буде доводитися до половини всієї біомаси. Це стосується дерев.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.