Учені: Земля – це планета черв’яків

Фахівці, що працюють в США та Ізраїлі, досліджували дані, що стосуються біомаси всіх живих істот, що мешкають на планеті. Результати їх аналізу виявилися несподіваними.

Вчені прийшли до висновку, що Земля – планета черв’яків. Їх кількість оцінюється в 400 квадрильйонів. Квадрильйон – це мільйон мільярдів. Чисельність людей менше 60 мільйонів разів.

Втім, це те, що стосується чисельності. По біомасі показники черв’яків помітно скромніші.

Біомаса всіх живих істот Землі – сотні мільярдів тонн. Люди займають в ній лише одну десятитисячну. Це на грані того, що називають статистичною помилкою.

Вчені визначили, зараз на планеті в масі тіл всіх живих істот пов’язано 550 мільярдів тонн вуглецю. На мешканців моря припадає лише 1%.

450 мільярдів тонн – це рослини. З них більше 98% є наземними. На другій позиції, як не дивно, бактерії. Їх біомаса – 70 мільярдів. У грибів цей показник – 12, а в одноклітинних – 7.

У людей загальна маса вуглецю в тілах оцінюється вченими на рівні 0,06 мільярдів тонн. У членистоногих вона в 150 разів більше.

Якщо оцінювати по біомасі, Земля є планетою наземних рослин. Але серед них розподіл є вкрай непропорційним. Якщо взяти типовий ліс, то на 1% перебувають там рослин буде доводитися до половини всієї біомаси. Це стосується дерев.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

9 + 12 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh