Авторські статтіКулінарія

Вчені відкрили новий спосіб приготування кави: як правильно готувати напій?

Кава ідеальна, якщо заварити її холодним способом.

Такий оригінальний метод заварювання традиційного зігріваючого напою стає дуже популярними, але й смак у нього значно відрізняється. Відомо, що при холодному заварюванні улюбленого напою в рази зменшується характерний кислий присмак і яскравіше відчувається солодкість. Однак, як встановили американські хіміки, такий спосіб посилює концентрацію кофеїну і хлорогенової кислоти. Зауважимо, що найбільша концентрація цих речовин досягається при приготуванні кавового напою із зерен середньої прожарювання і показує 1200 мг кофеїну на один літр води. При інших способах заварювання й інший смаження зерен, вміст кофеїну знижується на кілька десятків відсотків. Тому, якщо хочете отримати частку запалу і бадьорості на цілий день, то неодмінно спробуйте рецепт холодної кави, який ми детально опишемо.

Фраппе – так називається найсмачніший і знаменитий кавовий напій в Греції. Його можна вживати як окремий десерт, так як він має тонкий, насичений і непередаваний смак. Отже, щоб приготувати цей унікальний за своїми смаковими та хімічним якостям ароматний напій, просто необхідний мелений або розчинна кава, цукор, молоко, збиті вершки, кубики льоду, що-небудь для прикраси і трохи терпіння, так як це чудо готуватися близько 6 годин.

Щоб зробити основу до напою, ми повинні звичайним способом заварити каву, додавши туди потрібне за смаком кількість цукру. Потім охолоджену суміш ставимо в холодильник на 5-6 годин. Цей етап найбільш важливий, так як саме завдяки йому досягається потрібний ефект концентрації кофеїну і смакових якостей. Після того, як кава настоялося належний чином, треба додати в нього не мале число кубиків льоду і гарненько все разом збити. Потім можна додати рівну кількість молока або не додавати (це за бажанням), ще раз збити і вилити в кружку або, для ефектної подачі, в скляну ємність. Далі зверху прикрасити доброю порцією збитих вершків і неодмінно прикрасити. Для прикраси підійде будь-яка густа заливка, ягоди, солодка присипка. Загалом, тут вже дайте волю своїй фантазії. Ось, в принципі і все, ароматний, з неповторним смаком десерт готовий.

Зауважимо, що кава не тільки тонізуючий і підбадьорливий напій. У неї є ще кілька унікальних властивостей. Справа в тому, що кофеїн уповільнює деякі характерні ознаки старіння і найдивніше – цей напій здатний збільшити шанси жінки завагітніти. Дослідження китайських вчених показали, що кофеїн змушує яйцеклітину набагато довше зберігати здатність до відтворення потомства і збільшує життєздатність ембріонів, тім самим зменшуючи ризик завмерлої вагітності. Тож не відмовте собі в задоволенні і неодмінно заваріть собі чашечку гарячого або холодного кави.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України