Вчені заявили, що космічне сміття здатний утруднити подорожі наступних поколінь для пошуку нової «Землі», придатною для життя. Британський експерт’s ю Льюїс називає проблему однією з найбільш глобальних для населення планети.
На даний момент у космічному просторі знаходиться близько 100 мільйонів часток сміття. Всі вони створюють гігантське скупчення з металу та пластику, що рухається на швидкості близько 17400 миль в годину. Незважаючи на те, що співробітники агентства NASA і Міністерства оборони США постійно стежить за переміщенням сміття, через кілька десятиліть він може стати великою проблемою для переміщень в космосі.
Співробітник Університету Саутгемптона’s ю Льюїс вважає, що уламки кораблів, супутників, систем спостереження, може стати головним небезпекою для людства. Крім проблеми переміщення, існує екологічна загроза. Льюїс вважає, що якщо у найближчі десятиліття не постаратися позбутися від космічного сміття, то сенсу шукати життя на іншій планеті не буде, тому що покинути Землю стані неможливо. З такою заявою вчений виступивши на Королівському астрономічному товаристві в Лондоні.