Українці в Чехії

Учасник кримських подій 2014 року має ПМЖ в Чехії

Олександр Франчетті, активний учасник кримських подій березня 2014 р., живе в Празі з кінця 90-х років, а в 2000 р. він отримав в Чехії ПМП. В Празі він працює тренером з фітнесу.

Як повідомляє Чеське радіо, Франчетті є учасником групи «Північний вітер», що допомагала Росії отримати контроль над Кримом.

Наводяться цитати з відеосюжету про Франчетті, де він говорити, що метою групи, у якої не було вогнепальної зброї, було недопущення проникнення різноманітних груп на територію Севастополя. Місто було поділено на сектори, за безпеку яких відповідали спеціально сформовані загони. Сморід стежили за автомобілями і навколишнім середовищем, а також охороняли високовольтні лінії і шукали вибухівку. Всю інформацію група передавала керівництву російського флоту.

Коментуючи цю інформацію Чеському радіо, Олександр Франчетті сказавши, що в тієї годину сам вирішив їхати в Крим, щоб захистити його жителів від можливих проявів екстремізму.

«Існувала ймовірність терактів. Наша група за місяць виявила майже 900 кілограм вибухівки та близько однієї тис. одиниць вогнепальної зброї. Один раз ми затримали групу, що готувала теракти», — заявив він.

Він підкреслив, що не робив нічого незаконного і не порушувала міжнародне право. За його словами, саме українці хотіли використовувати вибухівку для вбивства цивільних.

Ситуацію прокоментувала депутат і військовий експерт Яна Чернохова (Громадянська демократична партія): «Держава повинна позбавляти ПМП російських бійців. У них є права, але є і обов’язки».

Прес-секретар МВС Чехії Ондржей Кратошка заявив, що міністерство використовує індивідуальний підхід для кожного такого випадку.

«Якщо стає відомо, що іноземець надає загрозу безпеки Чехії, то використовуються законні методи захисту громадян. Позбавлення дозволу на перебування один з таких методів», — сказав він.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

18 − 5 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.